Земля

Вчені знайшли першого ссавця, який, як і людина, вирощує свою їжу

Дослідники виявили, що кишенькові ховрахи, як і люди, займаються сільським господарством: вони можуть удобрювати рослини і сприяти їх зростанню.

Дослідники вивчили поле з норами ховрахів і з’ясували, що вони не просто збирають коріння довголистої сосни, яка проростає крізь їхні будинки, — вони її культивують.

Досі точаться суперечки про те, що таке сільське господарство, а що ні. Але автори роботи вказують на кілька чітких ознак того, що ховрахи знають, що вони роблять.

“Південно-східні кишенькові ховрахи – це перші фермери-ссавці, за винятком людини”, – говорить біолог Френсіс Путц з Університету Флориди.

Ознаки землеробства раніше спостерігали у мурах, жуків і термітів, але не серед інших ссавців.

Під час роботи автори вивчали, як коріння ростуть серед тунелів, зокрема, тих, де живуть ховрахи. З’ясувалося, що один корінь, який проріс в такому тунелі, може закрити 20-60% калорій, які щодня споживає ховрах.

Як тільки коріння потрапляють в нори, тварини стимулюють їх зростання за допомогою своїх фекалій і сечі. Це, можливо, і не найскладніша форма ведення сільського господарства, але дослідники припускають, що дуже схоже на те, що роблять люди.

Також тварини витрачають час на захист своїх посівів. Вони доглядають за норами і створюють умови, при яких коріння можуть продовжувати рости.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button