Екологія

Не більше 1% старого одягу переробляється в Європі

Результати дослідження консалтингової компанії McKinsey показали, що дві третини викинутого одягу потрапляють на звалище.

Згідно зі звітом, як мінімум п’ята частина від усіх текстильних відходів вже зараз може бути перероблена  – кінцевий продукт бренди зможуть використовувати для створення нових колекцій одягу, цього разу екологічних.

Однак, незважаючи на існування необхідних потужностей, всього 1% від всього викинутого європейцями одягу потрапляє на перероблення. Щорічно з 7,5 мільйонів тонн відпрацьованого текстилю більше 65% потрапляють на звалища або спалюються. Такий спосіб утилізації не йде на користь ні людині, ні природі.

Щорічно середньостатистичний житель Європи виробляє близько 15 кілограмів текстильного сміття — до 2030 року цей показник перевищить 20 кг на людину.

До того моменту, впевнені автори дослідження, необхідно витратити на будівництво заводів з перероблення одягу як мінімум €7 млрд. Такі комплекси дозволять працевлаштувати близько 15 тисяч людей, обсяг продажу переробленого продукту може досягати €8 млрд.

А поки таких заводів не так багато, споживачам експерти радять змінити свої звички і купувати менше одягу, надіти який вони збираються лише раз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button