Земля

Вчені знайшли в бурштині стародавнього «пекельного» мурашку, що пожирає здобич

Вчені відшукали шматок бурштину, всередині якого в смертельній сутичці навік застигли доісторичні комахи. Дослідження було опубліковане в журналі Current Biology.

Нещодавно палеонтологам пощастило відшукати в бурштині чергового гостя з минулого. Ним став один з найбільш ранніх відомих нам предків сучасних мурах — Ceratomyrmex ellenbergeri, вік якого становить 99 мільйонів років. Вчені називають його «пекельним» мурахою, і конкретно цей мураха полював, потрапивши в краплю смоли разом зі своєю здобиччю.

Якщо у сучасних мурах щелепи рухаються горизонтально, то у їх далеких предків вони, як не дивно, рухалися подібно щелепам людини, відкриваючись і закриваючись зверху вниз. Різна форма ротового апарату і голови багатьох доісторичних комах вже викликала у вчених гіпотезу, що всі вони ловили і вбивали здобич абсолютно по-різному. «Пекельний» мураха, який може похвалитися значним роговим виростом між антенами, притискав до нього свою здобич саме завдяки вертикальному ходу щелеп — так жертві було складніше вибратися.

Що ж, тепер у дослідників є пряме підтвердження цієї гіпотези. Здобиччю мурашки стало не менше велика комаха, імовірно один з родичів сучасних тарганів. Вчені вважають, що після того, як здобич виявилася в його лапах, «пекельний» мураха наніс імобілізуючий укус, вирішивши тим самим долю своєї жертви.

Кнопка «Наверх»