Всесвіт

Вчені зрозуміли, звідки на Місяці з’явилася вода

Дослідники використали зразки, які зібрала нещодавня Китайська місія "Чан'е-5" на Місяці.

Співробітники Інституту геології і геофізики Китайської академії провели дослідження, в рамках якого вони довели, сонячні вітри можуть генерувати воду на поверхні Місяця. Аналіз зразків, взятих китайською місією “Чан’е-5”, також підтверджує висновки вчених.

Геологи вивчили зерна місячного грунту “Чан’е-5”. Виявилося, що їх облямівка відрізняється високою концентрацією водню і низьким співвідношенням дейтерію/водню (D/H). Дані узгоджуються з теорією про те, що «місячна вода» з’явилася в результаті впливу сонячного вітру на поверхню природного супутника Землі.

Дослідники змоделювали утримання водню в місячних грунтах при різних температурах. Виявилося, що вода з південного заходу могла залишатися на поверхні Місяця в середніх і високих широтах. При цьому, автори дослідження заявили, що полярні місячні грунти «можуть містити більше води, ніж зразки «Чан’е-5».

Сонячний вітер може виробляти воду на поверхні Місяця. Кредит: група проф. Ліня Янтіна 

“Чан’е-5” – Китайська автоматична міжпланетна станція, запущена в рамках безпілотної місії дослідження Місяця. Як і попередники, космічний апарат місії названий на честь китайської богині Місяця Чан’е.

Згідно з попередніми дослідженнями, кількість води на місячній поверхні змінюється залежно від широти та часу доби (до 200 частин на мільйон). Така помітна різниця передбачає швидку швидкість десорбції місячної поверхні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button