Всесвіт

Астрономи визначили вік зірки Бекрукс

Міжнародна команда астрономів з Австралії, США та країн Європи вперше відкрила внутрішню структуру Бекрукса. Вчені виявили, що зірка в 14,5 раза масивніша за Сонце і їй всього 11 млн років. Це найважча зірка, вік якої визначили за допомогою методів астросейсмології.

Команда, очолювана професором Деніелом Коттоном, провела дослідження Бекрукса, яке охоплювало три різні типи досліджень світла зірки. Це космічні вимірювання інтенсивності світла зі супутників НАСА WIRE та TESS, 13-річна спектроскопія високої роздільної здатності Європейської Південної обсерваторії та поляриметрія, зібрана астрономами з Університету Західного Сіднею.

Щоб визначити вік та масу зірки, дослідницька група об’єднала астросейсмологію, вивчення регулярних рухів зірки з поляриметрією, вимірюванням орієнтації світлових хвиль.

Астеросейсмологія заснована на сейсмічних хвилях, що відображаються всередині зірки і викликають вимірні зміни в її світлі. Дослідити начинки важких зірок, які пізніше вибухнуть як наднові, досі було дуже складно.

«У 1979 році вчені передбачили, що за допомогою поляриметрії можна буде виміряти нутрощі масивних зірок, але досі цього не робили», — зазначив провідний автор дослідження, доктор Коттон з Австралійського національного університету (ANU) та Монтерейського інституту досліджень у галузі астрономії в США.

Бекрукс – множинна зіркова система, друга за яскравістю зірка в сузір’ї. Це яскраво-блакитна зірка, також відома як Мімоза, зображена на прапорах Австралії, Бразилії, Нової Зеландії, Папуа-Нової Гвінеї та Самоа. Вона знаходиться на відстані 280 світлових років від Землі. Сузір’я Південний Хрест, до якого вона входить, один з найвідоміших астеризмів. Результати спостережень дозволять отримати нові факти про те, як зірки живуть, помирають і як вони впливають на хімічну еволюцію Галактики.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button