Всесвіт

“Вебб” зможе знайти позаземні цивілізації за парниковими викидами на інших планетах

Вчені досліджували можливість того, що інопланетне життя можна знайти завдяки викидам хлорфторвуглеців. Результати опубліковані на сайті препринтів arXiv.

Одна з можливостей космічного телескопа “Вебб”, на яку нездатний його попередник “Хаббл”, — це можливість вивчати планети, що обертаються навколо далеких зірок. А також виявляти на них життя за допомогою пошуку та ідентифікації біосигнатур.

В ході нової роботи вчені досліджували можливість використання космічного телескопа “Вебб” для пошуку промислових забруднювачів в атмосферах екзопланет. Особливу увагу астрономи приділили хлорфторовуглецю (ХФВ). На Землі виробляються в промислових масштабах в якості холодоагентів і чистячих засобів. Відомо, що ХФВ вже створили величезну дірку в озоновому шарі землі в 1980-х роках, перш ніж набула чинності міжнародна заборона на їх використання.

Художнє зображення TRAPPIST-1E, потенційно населеної планети розміром з Землю, що обертається навколо червоного карлика в 40 світлових роках від сонця. Автори та права: НАСА / Лабораторія реактивного руху – Каліфорнійський технологічний інститут

Вчені впевнені, що якщо знайдуть сліди цих потужних парникових викидів, які відрізняються тривалим часом перебування в атмосфері, то виявлять інопланетне життя. «Майже напевно ХФВ з’являться в результаті життєдіяльності цивілізації – розумного життя, здатного до нестримної індустріалізації”, – відзначають автори дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button