Земля

Вересень 2017 року став найспекотнішим і з найбільшою кількістю ураганів

Минулий місяць став найтеплішим вереснем за чотири десятиліття спостережень, згідно аналізу супутникових даних Університету штату Алабама в Хантсвіллі (UAH).

«Особливо примітно, що з 20 найвищих глобальних средньовересневих значень температури тільки у вересні 2017 року не було Ель-Ніньо», — повідомляє доктор Джон Крісті, директор Наукового центру Earth System Science.

Глобальні рекорди протягом найбільш теплого місяця або року зазвичай досягаються, коли антропогенна тенденція глобального потепління отримує тимчасовий імпульс від Ель-Ніньо, що посилює потепління в тропічному Тихому океані. Отже, коли температурні рекорди встановлюються за відсутності Ель-Ніньо, це ще одна ознака того, що основна антропогенна тенденція глобального потепління сильніша, ніж коли-небудь.

Останній раз рекорд найтеплішого вересня був встановлений в 2013 році, у відсутність Ель-Ніньо, і цей рекорд був на 0,32 °C нижче нинішнього.

Цікавий той факт, що доктор Крісті разом зі своїм колегою з Великобританії Роєм Спенсером десятиліттями помилково інтерпретували супутникові вимірювання температури тропосфери. Насправді вони послідовно недооцінювали глобальне потепління.

Ця більш ніж десятирічна серія прорахунків сприяла виникненню одного з найбільш міцних міфів серед людей, що заперечують зміну клімату: що супутникові дані не показують глобального потепління, які відображають вимірювання температури земної поверхні.

Навіть зараз один з улюблених помилкових аргументів сера Теда Круса (R-TX) і його послідовників, полягає в тому, що «супутники не знаходять потепління з 1998 року», хоча ця точка зору втратила всякий сенс, коли 2014 рік став найтеплішим роком в історії спостережень, потім 2015 рік побив рекорд 2014, а середня температура за 2016 рік перевищила значення 2015.

«Глобальне потепління стало настільки очевидним, що тепер навіть вибіркові набори даних скептиків показують його», — сказав кліматолог Майкл Манн. Всі, хто живе в світі реального наукового аналізу, бачать, що супутникові дані, наземні метеостанції, морські буї і навіть метеозонди показують стійку довгострокову тенденцію потепління.

«Навіть сумнівні супутникові запису в UAH, де історично недооцінювали темпи глобального потепління через послідовні математичні помилки, більше не можуть приховати аномальне потепління планети», — підкреслив Манн.
Сентябрь 2017 года стал самым жарким и ураганнымАномалії з грудня 1978 року по вересень 2017. © UNIVERSITY OF ALABAMA, HUNTSVILLE

Крім температурного рекорду, у вересні 2017 року спостерігалася найвища ураганна активність в Атлантиці. Цей параметр вимірюється індексом накопиченої енергії циклонів (ACE), який розраховується шляхом додавання кожного тропічного шторму або швидкості вітру урагану протягом його життєвого циклу.

Урагани, такі як «Харві», і особливо «Ірма» і «Марія», були не тільки епічно сильними, вони були довговічними — і це очікувано на теплій планеті, де тепла вода, необхідна для підтримки великого урагану, поширюється на всі великі і великі відстані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button