Земля

Яблуні гинуть, і ніхто не знає, чому

Дивна хвороба під назвою швидке всихання яблунь вразила США. Вчені не можуть зрозуміти, у чому її причина.

Все починається з однієї гілки. Листя на ній зменшуються в розмірі, скручуються і набувають темно-червоний колір. Протягом тижня хвороба поширюється по всьому дереву, вбиваючи яблуню. Дивна напасть під назвою RAD (rapid apple decline, або швидке всихання яблунь) поширилася по всій території США. За оцінками вчених, у деяких штатах (наприклад, в Північній Кароліні) RAD вразив до 80% всіх дерев.

Вчені поки що не можуть зрозуміти, що відбувається. Велике дослідження, проведене біологами з Корнельського університету, дозволило встановити: екстремальні температури і недолік водних ресурсів роблять яблуні вразливими до… чогось. Ймовірно, це якийсь вірус.

Однак збудник RAD все ж вражає не всі дерева, а робить це вибірково.

«Нам не вдалося знайти будь-яких статистично значущих відмінностей у стані ґрунту під здоровими і хворими під деревами, — пишуть автори. — Точно так само не було встановлено зв’язок симптомів хвороби з якимись відомими грибками або вірусами».

Яблука є одним з найбільш споживаних продуктів сільського господарства в США. Їх комерційно вирощують у 32 штатах країни, а загальна вартість щорічного врожаю сягає 4 мільярдів доларів. Так що RAD може завдати серйозного удару по економіці країни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button