Здоров'я

Відео дня: жінка на 9 місяці вагітності займається екстремальною йогою

Міцніше тримайтеся за свої килимки для йоги, тому що в цьому відео жінка на 39 тижні вагітності виконує вправи, які важко зробити навіть без немовляти в животі. Неймовірні прогини, повороти, стійки на руках і передпліччях: як вона впоралася з таким навантаженням, і головне – чи безпечно це для дитини?

Жінка на відео напевно набула величезний досвід в йозі ще до того, як завагітніла. Лікарі стверджують, що не заборонено займатися до тих пір, поки це не шкодить вам і вашому малюкові. Йога – відмінний спосіб підтримувати гнучкість тіла і спокій розуму. Але деякі асани (положення тіла) занадто небезпечні для вагітних, так само, як і гаряча бікрам-йога, яка може призвести до теплового удару або підвищення артеріального тиску.

Для довідки
Йоги розвивають не тільки тіло: в комплекс методик також входить правильне дихання, харчування і медитація. Самі по собі фізичні вправи не принесуть бажаного результату.

Інструктори з йоги також рекомендують вагітним жінкам-новачкам уникати балансування і переворотів через ризик падіння: додаткова вага живота заважає утримувати рівновагу. Але ж ця жінка виглядає неймовірно сильною і здатною тримати тіло під контролем. У чому її секрет?

18-11-15-foto-600x385-1

 

Думка фахівця

Сьюзен Клейн Люсі, інструктор з йоги для вагітних і доула (помічниця при пологах), ділиться своїми думками про це відео з журналом Popsugar:

«Всі ці пози для неї не в новинку, тому я не можу сказати, що всі вони однозначно шкідливі. Очевидно, що її вагітність проходить без будь-яких фізичних порушень».

Також Сьюзен зазначає, що головним приводом для занепокоєння є перенапруження м’язів черевного преса, які піддаються величезному навантаженні на пізніх термінах вагітності. Подібні вправи можуть стати причиною болю в спині, пупкової грижі або навіть ускладнень під час пологів. Саме тому під час вагітності слід уникати скручувань, розтягування м’язів преса і підйому тягарів.

Слід враховувати, що під час вагітності яєчники і плацента жінки виробляють гормон релаксин. Його функція – розслабляти зв’язки тазових кісток, дозволяючи тілу жінки «розкритися» під час пологів. Таке розслаблення може призвести до розхитування суглобів і перешкодити майбутній мамі утримати баланс під час вправ.

Для довідки
Згідно зі статистикою, жінки, які займалися йогою під час вагітності, рідше отримують розрив піхви при пологах. Також їм простіше прийняти зручну позу і навчитися правильно дихати.

Дитина в небезпеці?

Але головне питання, яке виникає після перегляду відео: а як же дитина? Складно сказати, чи може така йога нашкодити їй. Сьюзен каже, що не рекомендує пацієнткам подібні вправи, оскільки на пізніх термінах вагітності краще присвятити себе релаксації і дбайливо охороняти своє тіло. Втім, всі люди різні: деякі жінки здатні піднімати тяжкості і бігати марафони під час вагітності, в той час як інші вже на 3 місяці почувають себе цілком розбитими і задерев’янілими через анемії або токсикозу. Якщо лікар дає зелене світло для занять йогою, а безпека малюка під суворим контролем, мама може займатися так, як вважає за потрібне.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button