Відео

Відео: косатки показують рідкісну техніку синхронного полювання

Нове відео показує, як зграя косаток безжально і синхронно намагається зловити і вбити тюленя, що дрімає на гігантській крижині. Здається, що тюлень в цілковитій безпеці. Але це не так…

Відео, яке є епізодом документального фільму Frozen Planet II, показує косаток (Orcinus orca), які виявили дрімаючого тюленя на гігантській крижаній брилі.

Помітивши жертву, косатки криками викликають “підкріплення”, і майже відразу об’єднуються в групу для скоординованої атаки.

Тюлень залишається незворушним – здається, на такій широкій крижині йому нічого бояться. Але це ненадовго.

Косатки починають синхронно створювати підповерхневу хвилю, яка руйнує крижану брилу. Гігантський “пліт” розбивається на дрібні шматки, залишаючи розгубленого тюленя на одному з них. Хижаки починають спільно виштовхувати здобич з маленької крижини, а після того, як тюлень падає в воду, оточують його і вбивають.

Згідно з серіалом, техніка, яку використовують косатки, називається “вимивання хвилями” (wave washing). Її використовують тільки близько 100 косаток в Антарктиці, і вона передається з покоління в покоління від матріархату соціальної групи.

Ось, як все це відбувалося:

Косатки хоч і здаються страшними і жорстокими хижаками, в океанах водилися хижаки і страшніше. Раніше дослідники створили нову 3D-модель мегалодону (стародавньої гігантської акули) і виявили, що ця доісторична тварина могла цілком зжерти сучасну косатку всього за п’ять укусів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments