Наука

Відеоігри виявилися корисними для розвитку інтелекту у дітей

Експерименти європейських психологів показали, що когнітивні навички дітей, які проводять за іграми більше середнього часу, ростуть злегка швидше, ніж у їхніх однолітків. При цьому перегляд телевізора або соціальні мережі не роблять ні позитивного, ні негативного впливу.

Image by ExplorerBob from Pixabay

Психологи простежили за кореляцією між часом, який діти проводять за комп’ютером, і розвитком їх когнітивних навичок. Робота показала, що діти, які при цьому грають у відеоігри, демонструють кращі результати в тестах на інтелект, а ось перегляд телевізора або соціальних мереж не робить помітного ефекту. Про це вчені пишуть у статті, опублікованій в журналі Scientific Reports.

Міжнародна команда психологів на чолі з Торкелем Клінгбергом (Torkel Klingberg) з Каролінського інституту у Швеції проводила тривале обстеження більш ніж 9800 американських хлопчиків і дівчаток. У віці 9-10 років діти проходили серію тестів для визначення когнітивних здібностей. Через два роки тестування повторили, хоча цього разу вченим вдалося розшукати та залучити до участі лише близько 5000 з колишніх дітей. Проте робота дозволила відстежити розвиток інтелекту, порівнявши нові результати з колишніми.

Крім того, разом з батьками діти заповнювали опитувальники про свої звички та спосіб життя, в тому числі про час, який вони проводять біля телевізора, в соцмережах і за комп’ютерними іграми. В середньому вони витрачали по дві з половиною години на день на перегляд телевізора, годину – на ігри, пів години — на соцмережі. Однак тести показали, що у дітей, які проводять за іграми довше середнього часу, за два роки IQ виріс на два з половиною пункти більше, ніж в середньому. Причому час, витрачений на телевізор або в соцмережах, не чинив на динаміку IQ ніякого впливу.

“Наші результати підтримують уявлення про те, що саме по собі час, проведений біля екрану, ніяк не знижує когнітивні здібності дітей, а ось відеоігри насправді можуть стимулювати інтелект. На те ж вказують деякі колишні експерименти з відеоіграми”,підсумував Торкель Клінгберг.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button