Наука

Мікроби травного тракту можуть підвищити успіх при імунотерапії раку — вчені

Дослідники з Університету Медицини у Чикаго доводять, що специфічні штами комменсальних бактерій — рій мікроорганізмів, які природним чином мешкають в кишечнику, — можуть поліпшити частоту відповіді на імунотерапію для пацієнтів, які отримують лікування для просунутої меланоми.

Хоча ці препарати, стимулюючі імунну систему, революціонізували лікування деяких видів раку, лише близько 35% пацієнтів з меланомою, які їх отримують, отримують значну вигоду.

Дослідники Чиказького університету демонструють, що кілька видів бактерій, включаючи Bifidobacterium longum, Collinsella aerofaciens і Enterococcus faecium, були набагато більш поширені в кишечнику з 16 пацієнтів, лікування яких дало більш позитивні результати (38%), ніж у 26 пацієнтів (62%), у яких цей показник виявився значно нижчим.

Наявність цих специфічних бактерій в кишечнику, мабуть, посилює інфільтрацію Т-клітин мікрооточення пухлини і збільшує смертність від Т-клітин ракових клітин, збільшуючи ймовірність сильної і тривалої відповіді.

«Сильна кореляція між конкретними кишковими бактеріями і клінічною відповіддю на імунотерапію проти PD-1 передбачає причинне відношення. Специфічні бактерії явно сприяють поліпшенню протипухлинного імунітету у пацієнтів. Мікробіота кишечника має більш глибокий ефект, ніж ми припускали раніше», — сказав керівник дослідження Томас Гаєвські, доктор медицини, професор Університету ім. Абви.

Вчені також сподіваються розширити список корисних і потенційно небезпечних бактерій кишечника у хворих на рак і визначити механізми, за допомогою яких бактерії впливають на реакцію імунної системи на боротьбу з раком.

Кнопка «Наверх»