Наука

ШІ розробив більш справедливу податкову систему (відео)

ШІ розробив більш справедливу податкову систему. Нейромережа, створена компанією Salesforce, займається тестуванням і розробкою ідеальної податкової системи в модельованому середовищі, говориться в повідомленні компанії.

ШІ отримав назву AI Economist, в його основі лежить система навчання з підкріпленням: вона передбачає застосування винагороди і покарання до машинних алгоритмів з метою максимізації бажаних результатів. За тим же принципом, наприклад, створені алгоритми Google DeepMind AlphaGo і AlphaZero.

Мета експерименту — допомогти урядам у всьому світі створити більш справедливу систему оподаткування, говориться в повідомленні компанії.

«Економічна нерівність посилюється в усьому світі і викликає стурбованість у зв’язку з його негативним впливом на економічні можливості, здоров’я та соціальне забезпечення. Податки є важливим інструментом уряду для скорочення нерівності. Однак пошук податкової політики, яка оптимізує рівність і продуктивність, є невирішеною проблемою. З допомогою AI Economist ми хочемо з’ясувати, як нові податкові системи можуть зменшити нерівність, підвищити продуктивність і в кінцевому підсумку зробити світ краще»,
– стверджує Річард Сошер, Salesforce

Програма займається тим, що створює величезну кількість екосистем з теоретичними працівниками, які торгують валютою і будують будинки. Рівні оплати і набір навичок варіюються, а ШІ визначає оптимальні ставки податку.

Дослідники відзначають, що такий підхід дасть змогу виявити нераціональне поводження, що економісти часто не враховують у своїх моделях. За їх словами, ШІ вже запропонував сценарії, які на 16% ефективніше існуючих.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button