Технології

Відкрито ідеальний спосіб очищення води

Інженери з Стенфордського університету розробили новий тип наночастинок, які очищають воду від будь-яких забруднювачів і при цьому самі легко видаляються з води за допомогою магніту.

Новий нанозбірник забруднювачів являє собою диск на основі діоксиду титану, який здатний захоплювати деякі важкі метали і низку забруднюючих речовин. Диск має кілька шарів: всередині діоксид титану, а зовні особливий синтетичний матеріал, який дозволяє змінювати магнітні властивості нанозбірника. Крім діоксиду титану можна використовувати й інші активні речовини, наприклад срібло, що вбиває патогени.

Для чого потрібні магнітні властивості? Справа в тому, що в останні роки екоінженери зробили безліч спроб розробити технології дезінфекції та детоксикації за допомогою наночастинок. Однак, незважаючи на те, що наночастинки ефективно збирають забруднюючі речовини, видалити з води самі наноматеріали, а тим більше використовувати їх повторно, важко. Таким чином, за допомогою наночастинок неможливо очистити, наприклад, водойми – навпаки до шкідливих речовин додадуться ще й наночастинки.

Новий тип наночастинок не тільки ефективно збирає забруднювачі, включаючи бактерії, але і легко відновлюється після використання. У забрудненій воді, нанозбірники швидко вбивають шкідливі бактерії і надійно захоплюють молекули токсинів та інших забруднюючих речовин. У відсутності магнітного поля, наночастинки мають нейтральні властивості, але як тільки сильне магнітне поле включається, наночастинки набувають здатність притягуватися до звичайного постійному магніту.

У ході експериментів нанозбірники, покритих сріблом, занурювали у воду, заражену бактеріями кишкової палички. При порівняно низькій концентрації срібла (17 частин на мільйон), нанозбірники змогли знищити 99,9% бактерій лише за 20 хвилин. Більше того, коли вони зробили свою справу, наночастинки вдалося видалити з води всього за 5 хвилин за допомогою звичайного постійного магніту.

Новий тип наночастинок обіцяє прорив у справі очищення забрудненої води. Наночастки можна налаштовувати, додаючи різні активні речовини, що дозволяє очищати воду від конкретних забруднювачів: нафти, токсинів, бактерій, вірусів і т.д.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button