Земля

Відкрито ген, що допомагає жити на екстремальній глибині

Вчені з Фуцзяньського університету сільського господарства і лісового господарства відкрили у равликів ген, якій допомагає їй перебувати на екстремальній глибині.

Живі організми з в глибоководного середовища змушені постійно перебувати під високим фізичним тиском, а також адаптуватися до низьких температур і майже повної відсутності світла.

Риби і равлики – єдині тварини, які живуть на глибині близько 6 000 метрів.

Чень, Ши і їх колеги побудували послідовність всього геному равлики Яп Хадано, щоб зрозуміти, як він адаптувався до життя на такій екстремальній глибині.

Аналіз нового геному показав, що існує безліч адаптацій для життя в холодній, темному середовищі з високим тиском. У равликів є додаткові гени для відновлення ДНК, які допомагають зберегти геном недоторканим навіть під високим тиском.

Також у цього гена є п’ять копій гена ферменту, який на основі поєднання з кишечником стабілізує структуру білків під високим гідростатичним тиском.

Відкрито ген, що допомагає жити на екстремальної глибині

Ці нові відкриття дають ключ до розуміння механізмів, за допомогою яких равлики еволюціонували, щоб вижити в океані. Однак дослідники відзначають, що для підтвердження функцій цих генетичних змін будуть потрібні подальші дослідження. Крім того, послідовність геному може служити базою для майбутніх поглиблених досліджень равликів і інших тварин із зони Хадано.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button