Земля

У Великобританії готуються до ядерного Апокаліпсису

У Великобританії набирає популярність магазин для тих, хто готується зустріти глобальну катастрофу у всеозброєнні. Найбільш ходові товари — протигази, захисні костюми. Чому цей незвичайний бізнес став таким прибутковим?

e53c1d3ee6cd12328c0c4e669c2d7c93
I will survive — “Я виживу”. У Британії в декілька годин їзди від Лондона працює магазин для тих, у кого ця фраза — життєвий девіз. Їх так і називають: сурвівалісти. Вони побоюються неминучого кінця світу, але при цьому прагнуть зустріти його у всеозброєнні. І хочуть бути готовими до будь-якої ситуації.

“Найпростіше — вода, провіант і притулок. Арбалет, лучні приналежності — теж ходовий товар. А ось протигази — вони більше підійдуть на випадок ядерної війни або громадянських заворушень, що більш ймовірно”, — демонструє товар власник магазину Лінкольн Майлс.

Асортимент товарів на випадок апокаліпсису широкий: від добових пайків та аварійних комплектів життєдіяльності до костюмів хімзахисту і холодної зброї ножів, сокир і навіть мачете. Є з кованої сталі, довжиною до 61 сантиметри. На полицях нунчаки — зброю ніндзя. Причому нічого не залежується: сурвівалістів, за словами господаря магазину, вже тисячі. Але над ними багато сміються, тому камери багато з них соромляться.

“Мені подобається відчуття, що я до всього готовий. Приємно знати, що ти не залежиш від інших”, — говорить, відвернувшись від об’єктива, один з відвідувачів.

Сюди прибувають клієнти з усього Євросоюзу. Близько 100 покупок оформлюють кожен день через Інтернет. Бізнес зростає. Підігрівають ажіотаж терористи, економічні та соціальні проблеми.

“Враховуючи активність “Ісламської держави”, конфлікти і збройні зіткнення, нерозумно не думати про те, що буде, якщо спалахне війна. Може трапитися все що завгодно: економічний крах, ядерне протистояння. Суспільство не довіряє владі. Чи можна очікувати, що поліція або “швидка” приїде моментально в екстреній ситуації. Тому люди намагаються розраховувати на самих себе”, — пояснює Лінкольн Майлс.

Поки цей магазин в Європейському Союзі — єдиний, але власник вже подумує про створення мережі. Варто зазначити: ідея не нова, та й британці — не родоначальники жанру. Першими, ще в 50-х, готуватися до кінця світу стали в США. Символом істерії став імпульсивний вчинок міністра оборони Джеймса Форрестола, який у 1949 році з криком “Росіяни йдуть!” викинувся з вікна. Що вже говорити про звичайних американців, яким вселяли, що ядерна війна неминуча.

Ролик про дуже розумну черепаху по імені Берт підготувала служба цивільної оборони США, яка закликала усіх створювати сімейні бомбосховища з розрахунком на тривале проживання — з продуктами, ліками та засобами самооборони. Вже до середини 60-х сурвівалізм перетворився у величезну індустрію. Спорядженням для виживання, зброєю, консервами і спецлітературою торгували тисячі магазинів. Сотні фірм пропонували послуги з будівництва персональних укриттів “під ключ”.

В кінці 60-х хвиля істерії пішла на спад паралельно з політикою “розрядки” між СРСР і США і загальним “потеплінням” міжнародної обстановки. Але традиції залишилися: кожен рік в Штатах проходять виставки новітніх засобів захисту — на всякий випадок.

“Наша справа — підготуватися. Мова — не про кінець світу, а про повсякденність”, — говорить сурвіваліст Тоні Тангалос.

“Важливо бути готовими — і справа тут не в тому, що у когось проблеми з головою. Просто така логіка подій”, — пояснює автор книги “Посібник для підготовки сім’ї” Джеймс Телмедж Стівенс.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button