Земля

Мікробіологи переглядають походження сифілісу в Європі: Колумб не винен

Дослідники виявили сліди зараження сифілісом в середньовічних останках з Франції.

Палеомікробіологи знайшли сліди блідої трепонеми (Treponema pallidum), що викликає сифіліс, в стегновій кістці з французького поховання VII або VIII століття. Це відкриття спростовує гіпотезу, що захворювання привезли на Європейський континент з Америки моряки іспанської експедиції Христофора Колумба.

Дослідники проаналізували останки з каплиці Сен-Вінсент в Рокевері у Франції, знайдені в 1987 році. Це поховання відноситься до середньовічної Європі і датується кінцем VII – початком VIII століття.

Заражена (зліва) і здорова (праворуч) стегнові кістки з поховання. Зображення: Hamadou Oumarou Hama et al., The Journal of Infectious Diseases

Дослідники провели аналіз ДНК з двох стегнових кісток, знайдених в похованні і належать одній людині. У зразках з однієї кістки мікробіологи знайшли ДНК, яка нагадувала невелику частину еталонного генома блідої трепонеми. Крім того, в подрібненому зразку цієї кістки були виявлені антитіла до цієї бактерії. У другій кістки, яка виступала в якості контрольної, слідів зараження знайдено не було.

Дослідники вважають, що якщо результати аналізу вірні, то поширення інфекції сифілісу в Європі відсувається як мінімум на вісім століть назад, задовго до подорожей Колумба.

Ця гіпотеза підтверджує попередні спостереження, які показували, що сифіліс, мабуть, був поширений в Європі і до відкриття Нового світу. Але попередні дослідження говорили про зараження за кілька років до експедиції Колумба і могли бути спростовані недостатньою точністю датування останків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button