Поради

Відмінність промислової свердловини від індивідуальної

Чисте водне джерело актуальне не лише на заміських ділянках, а й у багатьох міських квартирах, де якість води залишає бажати кращого. Однак, крім організації індивідуального водопостачання, спеціалістам часто доводиться виконувати буріння промислових свердловин на воду, які не менш важливі та часто використовуються різними підприємствами. Незалежно від типу конструкції, професійні співробітники компанії «Кароліна» завжди якісно виконують роботи будь-якої складності, варто лише розібратися з глибиною, місцем та видом майбутнього джерела.

Характеристики індивідуальної свердловини

Подача води з водоносних шарів завжди краще централізованого водопостачання, яке часто відрізняється низькою якістю. Таку рідину необов’язково кип’ятити або фільтрувати, вона завжди приємна на смак і не містить шкідливих домішок. Зазвичай для її отримання встановлюють два типи джерел на ділянці: колодязь або свердловина.

Коли потрібна фільтрова свердловина на пісок

Зазвичай такі конструкції встановлюються на глибину 10-80 м і мають діаметр до 133 мм. Оскільки в таких умовах поява домішок неминуча, отриману рідину все одно доводиться додатково кип’ятити або фільтрувати. До інших недоліків свердловин на пісок також відносять:

 • зміна складу рідини з настанням наступного сезону;
 • обмежений термін служби обладнання системи (в середньому до 15 років);
 • низький натиск, через що доводиться встановлювати додаткове насосне обладнання.

Щодо переваг, то до них зазвичай відносять швидке виконання всіх монтажних робіт, низьку вартість та відсутність необхідності в ліцензії на бурові дії.

Особливості артезіанської свердловини на ділянці на вапняк

Організація свердловини такого типу вимагатиме більше фінансових витрат, але й чистота води буде кращою. Глибина установки обладнання може досягати 250 м, що забезпечує гарний натиск та довговічність служби джерела (до 50 років).

Недоліками організації здавалося б такого ідеального джерела зазвичай виступають:

 • необхідність у вирішенні;
 • висока вартість робочого проекту;
 • сплата податку на експлуатацію встановленої системи;
 • дороге обладнання.

Такий вид водного джерела є гарним рішенням для кількох сімей із заміських будинків, які постійно проживають на ділянці. Для сезонного використання на дачі цілком достатньо піщаного буріння, особливо якщо врахувати більш технічний аспект застосування води.

Основні відмінності між артезіанською та промисловою свердловиною

Промислові джерела відрізняються від індивідуальних. Таке обладнання набагато потужніше, тому продуктивності, що видається, буде достатньо для забезпечення потреб не тільки окремих будинків, а й цілих районів і навіть великих підприємств. Звичайно, у цьому випадку потрібна ціла низка дозволів: на місце проведення робіт, спорудження каналізації тощо.

Основні відмінності промислового джерела від індивідуального:

 • ефективне обслуговування порівняно більшої території;
 • діаметр перерізу до 600 мм, при глибині залягання водоносного шару близько 600 м;
 • наявність водозабірних споруд;
 • необхідність установки на дно високопотужного насоса з герметичною капсулою;
 • регулярне обов’язкове обслуговування фахівцями.

Визначитись з видом свердловини у конкретному місці допоможуть лише професіонали бурових компаній.

Основні вимоги щодо облаштування промислової свердловини

Для подачі технічної або якісної питної води будь-який вид свердловини повинен вводитись у використання суворо з дотриманням усіх норм та правил. Монтаж промислового обладнання виконується із застосуванням адаптера або оголовка, завдяки чому значно спрощується підйом насоса на майбутні непередбачені ситуації.

Цей тип пристроїв часто виконує роль насосних станцій, що поєднують комбінацію механічних і енергетичних установок. Готовий комплекс складається з труб, автоматики та арматури. Також обов’язково потрібно передбачити можливість першого та другого підйому: на початку для доставки рідини у накопичувальний бак, а потім до споживача. У разі відключення електроживлення це не порушить процес подачі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button