Земля

Пожежа в Нотр-Дам допомогла вченим розкрити секрет будівлі собору

Споруджуючи Нотр-Дам, будівельники використовували особливу методику для підтримки кладки будівлі.

У 2019 році в соборі Нотр-Дам в Парижі спалахнула пожежа, яка серйозно пошкодила культову середньовічну будівлю. Однак вчені змогли використати катастрофу на свою користь. Вони отримали можливість вивчити архітектуру будівлі; ретельно, як ніколи раніше.

Так, дослідники виявили, що камені, використані для будівництва собору в готичному стилі, були скріплені за допомогою залізних скоб. Раніше цю техніку будівництва будівель того періоду не документували. висновки вчених опубліковані в журналі PLOS One.

Собор Нотр-Дам будувався в кілька етапів, починаючи з початку XII століття і протягом наступних 300 років. Вчені проаналізували 12 залізних скоб, довжина яких становила 50 см. Вони були частиною «залізного скелета», який скріпляє будівлю, написав Максим Л’Ерітье, професор кафедри історії Паризького університету в есе для археологічного видання Sapiens.

Скоби забезпечили додаткове посилення кам’яної кладки собору, в тому числі скріпили великі арки в нефі веж-близнюків висотою 69 м. Згідно з дослідженням, без підтримки залізних прутів, цей архітектурний подвиг, ймовірно, був би неможливий в 1160 році, коли почалося будівництво будівлі.

«Коли ми вивчали інші готичні церкви того періоду, ні в одній з них не використовувалося залізо при їх будівництві. Ми вважаємо, що саме скоби дозволили їм побудувати цю конструкцію на такій приголомшливій висоті», — укладають вчені, які розкрили секрет будівлі собору.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button