Технології

Відпрацьоване тепло лондонського метро починає зігрівати будинку

Енергетичний центр Bunhill 2 почав збирати надлишкове тепло з лондонського метро, щоб допомогти обігріти понад 1000 будинків у столиці Великобританії.

Отработанное тепло лондонского метро начинает согревать дома

Перфорований павільйон з червоного металу від Cullinan Studio виділяє Енергетичний центр Bunhill 2, розташований на місці станції метро City Road, яка вийшла з експлуатації і колись була частиною Північної лінії метро.

Енергетичний центр Bunhill 2 в Лондоні

Він забезпечує опалення і гарячу воду для сотень будинків та кількох громадських будівель в районі Іслінґтон, допомагаючи скоротити рахунки за тепло, викиди вуглецю і забруднення повітря в столиці. Він претендує на звання першої теплової мережі такого роду в світі.

Енергетичний центр Bunhill 2 має великий підземний вентилятор, який витягує гаряче повітря з тунелів метро Північної лінії і використовує її для нагріву води, використовуваної домогосподарствами в околиці.

Отработанное тепло лондонского метро начинает согревать дома

Очолює проєкт Іслінґтонська Рада, яка доручила інженерній фірмі Ramboll спроєктувати і розробити систему з металевим кожухом від Cullinan Studio.

«Уловлювання відпрацьованого тепла з тунелів метро і використання його для опалення і гарячого водопостачання тисяч місцевих будинків раніше не проводилося ніде в світі», — заявив керівний директор London Underground Енді Лорд.

«Це інноваційний партнерський проєкт з Іслінґтонською радою є дійсно важливим кроком», — додав він.

Отработанное тепло лондонского метро начинает согревать дома

«Тепло з лондонського метро може стати важливим джерелом енергії з низьким вмістом вуглецю, і ми проводимо подальші дослідження в рамках нашої енергетичної та вуглецевої стратегії, щоб визначити можливості для подібних проєктів».

Конструкція Cullinan Studio закриває енергетичний центр за допомогою збірних панелей, які монтуються на цегляну основу.

Конструкція була розроблена у співпраці з McGurk Architects, щоб укрити обладнання та забезпечити його легке обслуговування.

Отработанное тепло лондонского метро начинает согревать дома

За словами студії Cullinan, її дивовижне оздоблення використовує «привабливі матеріали», щоб кинути виклик традиційній естетиці цивільної промислової архітектури.

«Клієнт поставив перед нами завдання зробити не просто захисний екран, а і відзначити цю нову форму генерації енергії», — пояснив Алекс Еббі з Cullinan Studio. «Вони хотіли будівлю, яка буде надійною, довговічною і красиво для нової типології наших міст», — сказав він.

Отработанное тепло лондонского метро начинает согревать дома

Облицювання являє собою частину збірної конструкції, обшитої панелями, яка легко і повністю знімається, щоб задовольнити потребу в технічному обслуговуванні устаткування.

Це також гарантувало, що час будівництво буде швидким. Темно-червоний колір споруди був обраний як натяк на плитки, знайдені на станції лондонського метрополітену, а також на мідні баки з винокурнями джина, які раніше перебували поруч з ділянкою.

Їх перфоровані візерунки відображають активність, яка лежить за оболонкою, і «відчуття динамічних, зростаючих теплих потоків теплової енергії». Це також допомагає провітрювати енергетичний центр.

Ці панелі мають блокові мотиви, які повторюють розташування квартир у сусідньому будинку King Square Estate, підключений тепер до нової тепломережі.

Задум системи централізованого теплопостачання Bunhill 2 вперше була розкрито в 2019 році, і очікувалося, що він буде завершений в тому ж році.

Отработанное тепло лондонского метро начинает согревать дома

Це друга фаза централізованої схеми теплопостачання Ради Іслінґтона — тепломережі в Іслінґтоні, створеної у 2012 році для обігріву приблизно 800 будинків і двох центрів відпочинку. Bunhill 2 розширює цю мережу на додаткові 550 будинків і початкову школу.

За матеріалами ezeen.com

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»