Земля

З’явилася карта світлового забруднення Землі

Світлове забруднення — не сама очевидна проблема, в основному вона турбує охочих подивитися на зірки ночами. Однак воно впливає і на всі живі організми, включаючи людину, що підтверджується різними дослідженнями. Тому іноді варто підшукати місце для відпочинку від перевантажених джерелами світла зон. Як раз з’явився зручний спосіб.

Початківець астроном Алекс Альтаїр вирішив вивчити, звідки краще всього спостерігати за зірками в США, пише Engadget. Альтаїр виявив, що багато забруднених світлом місць знаходяться в зонах без будь-яких ознак розширення міст і промзон. Для цього він використовував інтерактивну мапу, доступну за посиланням.

«Більша частина світлового забруднення виходить від міст: вуличного освітлення, промзон, паркувань, — пояснює Альтаїр. — Але іноді це щось ще.»

Наприклад, астроном вивчив зону навколо свого рідного штату і виявив забруднення в області, де здавалося б нічого немає. У результаті він знайшов великий тепличний комплекс. Жовті лампи, що працюють в сезон врожаю, зробили комплекс єдиним найбільшим джерелом світлового забруднення у всьому штаті.

Іншим несподіваним джерелом світлового смогу виявилося родовище нафти. Проблеми виникають не тільки безпосередньо через джерела світла, але і з-за частинки пилу і інших газів, які відбивають і розсіюють промені світла. Якщо подивитися на карту, можна помітити, що основними зонами забруднення стають міста, але особливо в невеликих країнах з рівномірним розподілом населення по містах і сільській місцевості, слабкий рівень забруднення спостерігається на всій території.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»