Технології

Вчені придумали спосіб переробки батарейок без дроблення і плавлення

Вчені з США представили метод повторного використання і перероблення батарейок, для цього їх не треба плавити. Цю технологію хочуть використовувати і в електромобілях.

Дослідники пояснили, що поширення електромобілів, смартфонів і портативних пристроїв призводить до того, що виробництво акумуляторних батарей у світі щорічно збільшується приблизно на 25%. При цьому існуючі методи перероблення батарейок далекі від досконалості.

Дослідники з Університету Аалто виявили, що електроди літієвих батарей, які містять кобальт, можна використовувати повторно – для цього потрібно наситити літієм. У порівнянні з традиційною переробкою, при якій метали зазвичай беруться з подрібнених батарей шляхом їх плавлення або розчинення, новий процес економить цінну сировину, енергію і не шкодить екології.

Вчені відзначили, що при традиційних методах перероблення батарей частина сировини втрачається, і оксид кобальту літію перетворюється в інші сполуки кобальту, які вимагають тривалого хімічного процесу очищення, щоб знову перетворити їх в матеріал для електродів. Новий метод дозволяє уникнути цього копіткого процесу: заповнюючи відпрацьований літій в електроді за допомогою процесу електролізу, широко використовуваного в промисловості. Після цього з’єднання кобальту може бути використано повторно.

Результати показують, що продуктивність електродів, заново насичених літієм, майже така ж, як у електродів, виготовлених з нового матеріалу. Дослідники відзначають, що при подальшому розвитку метод буде працювати і в промислових масштабах.

«Повторне використання структур батарей дозволяє нам уникнути багатьох трудовитрат, які зазвичай виникають при перероблюванні, і водночас потенційно економити енергію. Ми вважаємо, що цей метод може допомогти компаніям, які розробляють промислове перероблення », – додали вчені.

Далі дослідники хочуть перевірити, чи можна використовувати цей метод для нікелевих батарей, які використовуються в електромобілях.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button