Поради

Види популярної кави Арабіка

Уже багато років найбільш популярним напоєм по всій планеті вважається кава. Згідно з останніми даними, щорічно в світі випивається близько 400 млрд. чашок цього напою. Річ у тім, що кава – це не просто напій, це справжній ритуал, який зазвичай супроводжує душевну розмову. Добре відомі якості кави, які дозволяють людині підбадьоритися і налаштуватися на творчий лад. Саме тому сьогодні мільйони людей починають свій ранок із цього ароматного, смачного напою, що бадьорить.

Арабіка

За багато століть знайомства людства з кавою було створено безліч його сортів і різновидів. Однак, як показує статистика переваг, найбільш популярним видом кави є Арабіка, яка бере свій початок з Аравійського півострова. Давайте ближче познайомиться з цим сортом кави, дізнаємося, чим він такий хороший, і за що його так люблять цінителі напою. Ну а замовити його за доступною ціною можна тут https://arabica.com.ua/ua/ в спеціалізованому магазині.

Звідки з’явилася Арабіка

Як вже говорилося вище, сорт Арабіка, який ще відомий як Аравійська кава, спочатку з’явився на Аравійському півострові. Місцеві жителі цього регіону відомі як одні з перших осіб, які стали використовувати кавові зерна для отримання напою, що бадьорить.

Дерева, із яким отримують зерна Арабіки, виростають на високогір’ї. При цьому сама рослина не надто висока, завдяки чому збирати зерна з них досить складно.

Також варто відзначити, що в цьому виді кави досить мало кофеїну. Виявляється, кількість кофеїну в зернах безпосередньо залежить від висоти, на якій росте дерево. Чим воно вища, тим менше кофеїну в зернах.

Варто зазначити, що сьогодні сорт Арабіка широко продається по всьому світу, при цьому ціна на нього вища, ніж на інші види зерен. Висока вартість пояснюється складністю вирощування і збору Арабіки.

Особливості вирощування

Отримати зерна арабки високої якості досить складно, річ у тім, що дерево, яка дає необхідні плоди, схильне до високого ризику захворювань і зараження шкідниками. Хоча, звичайно, ці проблеми більше стосуються класичної кави. Сьогодні, завдяки селекції вченим, вдалося вивести кілька різновидів дерев Арабіки з високою стійкістю до шкідників і хвороб. В майбутньому це дозволить знизити вартість кінцевого продукту.

Ще одним важливим моментом для отримання якісної кави є правильне зберігання і транспортування зерен. Річ у тому, що навіть якісні зерна можуть бути зіпсовані в процесі неправильної обробки і доставки.

Різновиди Арабіки

Сьогодні виробники каву вирощують безліч популярних сортів кави Арабіка, багато хто з них з’явилися відносно недавно, але вже встигли стати популярними в світі. Розглянемо деякі з сортів.

Різновид Бурбон жовтий. Зараз це один з найпопулярніших видів кави. Свою назву сорт отримав через колір зерен, які на останньому етапі стають жовтуватими. Ще одним плюсом сорти вважається його оболонка. Вона дуже тонка, завдяки чому зерна висихають ще на дереві.
Блю Мунтайн Ямайка. Це один з найбільш дорогих видів Арабіки, який можна придбати в спеціалізованих магазинах. Ця кава відрізняється особливим ароматом і цікавим присмаком, в якому цінителі можуть відчути присмак рому. Популярність цей напій отримав після виходу книг і фільмів про агента 007. Річ у тім, що саме таку каву вважав за краще пити розвідник.
Еверест Органік Непал. Це елітний і дуже ексклюзивний вид Арабіки. Лише поодинокі поціновувачі кави змогли спробувати напій, зварений з цих зерен. Вартість сорту вкрай висока. Головним плюсом напою звареного з таких зерен вважається прекрасний аромат і особливий смак.

Варто сказати, що це далеко не всі різновиди Арабіки, їх дуже багато, і тому кожен поціновувач кави має можливість вибрати Арабіку на свій смак і гаманцю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button