Здоров'я

Побутова хімія може викликати агресивні форми раку

Щодня людина використовує різні засоби побутової хімії, які значно полегшують повсякденні клопоти, починаючи від миття посуду і закінчуючи споживанням деяких видів лікарських засобів. Вчені припускають, що агресивна форма раку може бути викликана звичайними засобами домашнього вжитку. Для того, щоб перевірити цю теорію, фахівці провели ряд досліджень, які можуть допомогти в розробці нових методів лікування раку молочної залози, що вважається найбільш агресивним видом онкології серед інших видів цього небезпечного захворювання.

Чому виникає рак молочної залози?

Рак молочної залози вважається одним з найбільш розповсюджених захворювань на планеті, який можна успішно вилікувати при ранній діагностиці. Разом з тим, відмінності між тими або іншими видами раку молочної залози можуть бути досить істотними, особливо якщо порівнювати агресивність підтипу Triple negative. Тричі негативний рак молочної залози (ТНРМЗ) отримав свою назву завдяки відсутності реакції на стимуляцію естрогеном, прогестероном або білком HER2, що, до речі, впливає на його стійкість при лікуванні гормональними препаратами.

У зв’язку з цим, єдиним наявним терапевтичним варіантом при лікуванні ТНРМЗ є хіміотерапія, яка має досить обмежену ефективність. За даними порталу Newsweek.com для того, щоб розкрити чинники ризику і відкрити потенційно нові методи лікування ТНРМЗ, вчені з Великобританії вивчали так звані ядерні рецептори, які являють собою своєрідні датчики навколишнього середовища, що допомагають контролювати тканини молочних залоз, які активуються такими гормонами, як естроген і прогестерон. Заведено вважати, що дані рецептори можуть активуватися навколишніми нас хімічними речовинами, які, в свою чергу здатні змінити свою роботу при виникненні раку грудей.

Бытовая химия может вызывать агрессивные формы рака
Оточуючі нас хімічні речовини можуть бути потенційними тригерами розвитку раку молочної залози

Досліджуючи зразки тканин молочної залози, дослідники виявили, що багато з ядерних рецепторів можуть поводитися по-різному, в залежності від типу раку молочної залози. Так, завдяки створенню комп’ютерної моделі, дослідникам вдалося визначити, що деякі види побутових мийних засобів, антисептиків і лікарських препаратів дійсно здатні активувати ядерні рецептори, що провокують виникнення жіночого захворювання. Незважаючи на те, що самі по собі мийні засоби є відносно безпечними і не завдають великої шкоди людському здоров’ю, побутова хімія може осідати на посуді та інших поверхнях, надалі потрапляючи в організм людини. Накопичуючись в людському тілі, побутова хімія завдає шкоди імунній системі організму, провокуючи виникнення алергій, гастритів, виразок і раку.

Безумовно, дані проведених експериментів все ще потребують перевірки і проведення ще більш глибокого ряду досліджень, але фахівці переконані, що вже наявні результати допоможуть у створенні нових методів лікування агресивної форми раку молочної залози.

Відмовлятися від побутової хімії, за словами вчених, не варто. В першу чергу, вони рекомендують задуматися про правильне харчування і здоровий спосіб життя в цілому, який є кращим профілактичним засобом підтримати і зміцнити власне здоров’я.

Кнопка «Наверх»
Закрыть