Наука

Виявилося, що дельфіни заводять тільки «вигідних» друзів

Стратегічна взаємодія — ключ до успіху в багатьох сферах діяльності. І, здається, про це знають не тільки люди, але і дельфіни. Нове дослідження цих тварин, показало, що дикі афаліни приділяють багато часу створенню зв’язків, які можуть допомогти їм у майбутньому.

©canva

Дослідники кажуть, що дельфіни у віці до 10 років шукають однолітків і заняття, які могли б допомогти їм налагодити зв’язки й розвинути навички, які їм знадобляться у дорослому житті. Щоб прийти до такого висновку, команда проаналізувала 30-річні записи про більш ніж 1700 диких афалінів в затоці Шарк-Бей в Західній Австралії. З 1980 років вчені виходили в затоку для вивчення цих тварин, і записували їх стать, вік і поведінку.

Для нової роботи вчені відібрали записи, в яких були присутні молоді особини, а потім вивчили, з ким вони спілкувалися і проводили час, коли поруч не було дорослих.

Експерти відзначають, що за день дельфіни часто переміщаються і змінюють групи, але, як правило, проводять більше часу з кількома близькими друзями. Вибір друзів і занять у афалін не випадковий. Виявилося, що підлітки-самці віддають перевагу дружити з іншими самцями. Вони часто грають один з одним, повторюють рухи, потирають ласти. А підлітки-самки воліють спілкування з самками, однак «веселяться» вони рідше і в основному проводять час за полюванням на рибу.

Вчені говорять, що в цьому є певний сенс. У дорослому житті самцям необхідні соціальні навички, для того щоб продовжити рід. А самкам — навички, які допоможуть прогодувати і себе, і дитинчат. Об’єднуючись у групи за інтересами, дельфіни розвивають в собі необхідні якості.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button