Всесвіт

Виявилося, що у галактики М85 особлива система кульового скупчення

Астрономи провели дослідження зоряного населення і кінематики кульових скупчень (КС) в галактиці Месьє 85. Вчені з’ясували, що в цій галактиці є своєрідна система кульових скупчень. Про це повідомляється в статті, опублікованій в репозиторії препринтів arXiv.

Розташована на відстані близько 60 мільйонів світлових років від Землі, галактика Месьє 85 (або M85, також відома як NGC 4382) має складну зовнішню структуру з оболонками і брижами. Вона, як вважається, з’явилася в результаті злиття з іншою галактикою. За оцінками вона походить від 4 до 7 млрд років тому.

Однак через особливості залишків злиття багато властивостей M85 все ще залишаються невизначеними. Наприклад, морфологічний тип галактики. Щоб краще вивчити M85, було проведено безліч досліджень її центральній області. Але лише деякі вивчали її околиці.

Група астрономів на чолі з Йекйен Ко з Корейського інституту астрономії і космічних наук у Теджон, Південна Корея, вивчала гало в галактиці M85. Вони використовували Обсерваторію MMT в Аризоні для проведення широкосмугового спектроскопічного огляду GC (globular cluster, кульових скупчень). Мета — дослідження фізичних властивостей цих скупчень на околицях M85.

Галактика Месьє 85, отримана космічним телескопом Хаббла. Надано: NASA / STScI / WikiSky.

Дослідники ідентифікували 89 кульових скупчень на основі вимірів променевої швидкості. Пізніше вони розділили їх на три групи в залежності від кольору: синій (BGC), зелений (GGC) і червоний (RGC). Хоча вік всіх субпопуляцій становить близько 10 млрд років, виявилося, що вони демонструють помітні відмінності в їх просторовому розподілі, кінематики та середньої металічности.

Астрономи прийшли до висновку, що відмінності в кінематиці трьох груп кульових скупчень з’явилися через різне формування і розвитку. Наприклад, у BGC (синього кульового скупчення) у M85 спостерігаються кінематичні властивості і металічність, аналогічні таким в інших ранніх масивних галактиках. Однак вчені відзначають, що дві інші групи кульових скупчень мають особливу кінематику, яка не може бути пояснена типовими сценаріями формування GC.

Дослідники додали, що необхідні подальші дослідження кінематики та просторового розподілу, щоб краще зрозуміти походження GGC і RGC в M85.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»