Всесвіт

Виявлена дивна мертва зірка

Астрономи виявили дивну зірку Swift J1818.0-1607, яка може бути проміжною ланкою між магнитаром і радіопульсаром — двома різновидами нейтронних зірок, які є залишками загиблих зірок. Про відкриття незвичайної мертвої зірки повідомляється в препринтові, опублікованому в репозиторії arXiv.

Swift J1818.0-1607, розташована на відстані 13-26 тисяч світлових років від Землі, була знайдена 12 березня 2020 року в ході реєстрації спалахів гамма-променів за допомогою орбітальної обсерваторії Swift. Подальші спостереження засікли імпульсне рентгенівське випромінювання. Через два дні після спалаху було зафіксовано радіовипромінювання, і це показало, що джерело є найшвидшим обертовим пульсаром з виявлених на сьогодні. За попередніми оцінками, його вік складає 240 днів, що робить його також наймолодшим відомим пульсаром.

Радіоімпульси схожі на радіоімпульси чотирьох інших відомих радіомагнитарів. Однак дослідники виявили рідкісну особливість, яка раніше не спостерігалася у об’єктів цього типу. При переході від низьких до високих частот виявляється різке падіння яскравості радіовипромінювання, що характерно для пульсарів, а не магнитарів. У цьому Swift J1818.0-1607 схожий на пульсар PSR J1119-6127, що вказує на загальний механізм генерації спалахів.

Вчені вважають, що деякі пульсари можуть еволюціонувати в магнитари. Хоча невідомо, як саме цей процес протікає, можливий сценарій, при якому швидке уповільнення швидкості обертання призводить до прояву властивостей магнитара, або нейтронної зірки, може з самого початку мати магнітне поле, яке маскується падаючими назад речовинами від спалаху наднової.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть