Людина

Виявилося, що люди схильні публікувати особисті тексти зі смартфонів частіше, ніж з комп’ютерів

Цифрова сироватка правди: як смартфони «розводять» на відвертість?

Аналіз тисяч повідомлень у соціальних мережах показав, що люди набагато частіше розкривають особисті факти про себе, публікуючи контент за допомогою смартфона, а не стаціонарного комп’ютера. Дослідники назвали дві причини підвищеної відвертості власників смартфонів і попередили про її можливі наслідки.

Соціальні мережі подарували мільйонам людей право безперешкодно висловлювати свою думку. У деяких випадках твіт або пост в Instagram, що містить особисту оцінку того, що відбувається у світі і житті автора, цікаво читати, а огляд мандрівника на YouTube корисно подивитися перед поїздкою. Але в більшості випадків, соціальні мережі потрібні людям, щоб поділитися подіями а-ля «Останній дзвінок» або «Відпустку на морі» і виплеснути емоції, а також ненадовго відчути себе визнаним експертом, залишаючи коментар «на тему».

Контент соціальних мереж створюється від першої особи і містить факти про автора: від місця роботи, складу сім’ї та району проживання до рівня заробітку і переваг в їжі. Вчені з Університету Пенсільванії в дослідженні, опублікованому в Journal of Marketing, показали, що більше особистої інформації містить контент, що публікується за допомогою смартфонів.

В роботі було проаналізовано майже 370 тисяч твітів і більше 10 тисяч оглядів ресторанів на сайті TripAdvisor.com, відправлених в міжнародну павутину зі смартфонів і комп’ютерів. За допомогою автоматизованих інструментів обробки тексту та за участю соціологів дослідники підтвердили свою здогадку. «Смартфонний» контент містив більше особистих даних про користувачів, що його публікували.

У чому ж причини підвищеної довіри до девайсів? Автори роботи запропонували два можливих пояснення, одне з яких може здатися трохи дивним на перший погляд, — це форма смартфона і звичка використовувати телефон для спілкування.

Екран навіть найбільшої «лопати» набагато менше, ніж монітор стаціонарного комп’ютера. Як це пов’язано з бажанням розповісти про себе зайвого в Інтернеті? Невеликий розмір робочої області смартфона, на думку вчених, змушує людини зосередитися на виконанні завдання — написати гнівний твіт з приводу коронавіруса або нової провокаційної сукні колеги. Думки про безпеку при цьому відходять на другий план, а різні спливаючі повідомлення ігноруються.

Але головним залишається емоційний фактор. Смартфон асоціюється з комфортом, який ми відчуваємо при спілкуванні з близькими, друзями або хоча б знайомими нам людьми. Ілюзія безпеки на підсвідомому рівні знижує пильність користувача, і він може на емоціях поділитися в соцмережі юридичними подробицями розлучення, які адвокат дружини, що читає твіттер, із задоволенням використовує в суді.

Дослідники радять бути більш обережними тим, хто віддає перевагу виплеснути емоції, друкуючи на цифровій клавіатурі кишенькового девайса чергове текстове послання. Навпаки, роботодавцям, що відстежує інтернет-активність найманців по контенту в соцмережах, рекомендують звернути увагу на ті пости, що підлеглі опублікували зі смартфона.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть