Земля

Тварини, які вмирають через зміни клімату, відіграють незамінну роль в екосистемах

Ссавці, які вмирають через зміни клімату, відіграють незамінну роль в екосистемах. До такого висновку прийшли вчені з Університету Саутгемптона, дослідження яких опубліковане в журналі Global Ecology and Conservation.

За підрахунками ООН, до 2050 року на Землі вимре майже 1 млн видів тварин, в тому числі величезна кількість комах. Вже зараз 75% суші, 40% океану і 50% річкових вод «демонструють деградацію через діяльність людини».

В основному це пов’язано з викидами парникових газів. За даними організації, з 1980 року рівень антропогенних викидів збільшився в два рази — це призвело до підвищення середньої температури на Землі мінімум на 0,7 °С.

Дослідники розрахували особливості впливу на екосистеми всіх живих птахів і ссавців на основі шести ознак — маси тіла, розміру посліду, різниці між поколіннями, ширини середовища проживання, типу дієти і різноманітності раціону. Це дозволило їм ідентифікувати найбільш відмінні від інших види і об’єднати ці дані з інформацією з Червоної книги видів, яким загрожує вимирання.

Робота показала, що ссавці, такі як азіатський слон і суматранський носоріг, і птахи, такі як дрофа, амстердамський альбатрос і сомалійський страус, знаходяться під загрозою і сильно відрізняються один від одного з екологічної точки зору. Таким чином, зникнення цих видів може призвести до втрати унікальних екологічних ролей.

Ці ролі вельми різноманітні: травоїдні тварини, наприклад, слони і бегемоти, можуть впливати на структуру рослинності і кругообіг поживних речовин, а хижаки — орлан-білохвіст, леопард, сірий вовк і пума — можуть запобігати надмірному випасу худоби, підвищувати продуктивність і обмежувати поширення хвороб.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button