Земля

НАСА показало хмари дивної форми над виверженням вулкана

Над вулканом Ла-Пальма, що вивергається утворюються хмари дивної форми. Супутникові знімки надала обсерваторія Землі НАСА з супутника Aqua.

Нові супутникові знімки показали дивний візерунок з концентричних кілець хмар, який утворився в результаті тривалого виверження вулкана на острові Ла-Пальма на іспанських Канарських островах.

Вулкан Ла-Кумбре-В’єха, що в перекладі з іспанської означає «Стара вершина», вивергається з 19 вересня вперше за більш ніж 50 років. Виверження змусило тисячі місцевих жителів евакуюватися — масивні потоки лави, які були видні з космосу, пропалювали сільгоспугіддя, дороги й будинки в південно-західній частині острова.

Супутникові знімки, зроблені спектрорадіометром середнього дозволу (MODIS) на борту супутника НАСА Aqua, показують своєрідне утворення хмар у формі яблука над Ла-Пальмою. За даними обсерваторії землі НАСА, шлейф виверження вулкана — суміш попелу, диму, водяної пари та інших вулканічних газів — і рідкісне атмосферне обурення призвели до утворення кругової форми.

НАСА

Зазвичай шлейф виверження вулкана підіймається прямо вгору в стратосферу — другий шар атмосфери, утворюючи хмару-стовп. Це відбувається тому, що гаряче повітря і гази підіймаються над більш холодними, а температура атмосферного повітря зменшується з висотою, створюючи свого роду невидимий ліфт, по якому може підійматися шлейф. Однак рідкісне явище, відоме як температурна інверсія, призводить до того, що шар гарячого повітря діяв як кришка, утримуючи шлейф вулкана в тропосфері — першому шарі атмосфери прямо над поверхнею Землі — на висоті 5,3 км.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button