Екологія

Скільки снігу розтануло з-за рекордно високої температури в Антарктиді?

Антарктида здавна вважалася найхолоднішим місцем на нашій планеті, однак зараз її такою назвати не можна. Вважається, що середньорічна температура на засніженому континенті має дорівнювати приблизно -57 градусів Цельсія. Проте, 6 лютого 2020 року на території Антарктиди була зафіксована рекордно висока температура повітря, рівна 18,3 градуса Цельсія. Ці дані були надані співробітниками науково-дослідної станції «Есперанса», яка розташована на крайній півночі Антарктичного півострова. Тепла погода протрималася близько тижня, і вона спровокувала танення досить великої кількості снігу. Особливо сильно наслідки рекордної температури повітря помітні на острові Голок, сніговий покрив якого сильно розтанув.

Про наслідки потепління на Антарктиді було розказано в науковому виданні ScienceAlert. Острів Голок розташований недалеко від частини Антарктичного півострова, іменованому як Земля Грейама. Ще в кінці 2019 року острів був покритий снігом і льодом, але тепер, з-за раптового потепління повітря, він схожий на звичайний клаптик сирої землі з засніженими ділянками. До того ж, в його центрі утворилися ставки з талої води, яка не може стекти в море.

Наслідки потепління в Антарктиді

Наочно наслідки підвищення температури повітря в Антарктиді видно на знімках, відправлених супутником Landsat 8. На них чітко видно, як всього за десяток днів острів Голок втратив велику частину крижаного покриву. Повідомляється, що за цей невеликий проміжок часу острів втратив близько 10 сантиметрів снігу та льоду. За словами гляціолога Маурі Пелто, який вже багато років займається вивченням природних льодів, настільки швидке танення льоду і снігів ніколи раніше не спостерігалося в Антарктиді. Принаймні, з такими явищами йому ще не доводилося стикатися.

Як правило, сильніше і найпомітніше тануть льоди Гренландії. Про це ми з вами переконалися ще в 2015 році, коли до такого висновку прийшла група вчених на чолі з Еріком Риньо з Каліфорнійського університету. Більш того, деякі вчені впевнені, що з-за поступового підвищення температури повітря Землі, Гренландія незабаром може повністю втратити свій крижаний покрив. Це загрожує тим, що рівень Світового океану сильно підніметься, що нашкодить як людям, так і тваринам. Зате погляду людей відкриються місця, на які ще ніколи не ступала нога людини.

Сколько снега растаяло из-за рекордно высокой температуры в Антарктиде?
Острів Голок, знятий на супутник Landsat 8

Гляціолог Маурі Пелто також підкреслив, що страшно не те, що лід на острові Голок так швидко розтанув, а те, що такі події трапляються все частіше. Попередній температурний рекорд в Антарктиді був зафіксований 24 березня 2015 року, коли повітря нагрівся до 17,5 градусів Цельсія. У 2020 році температура повітря склала цілих 18,3 градуса Цельсія. Які сюрпризи нам піднесе природа в майбутньому, нікому невідомо. Можливо, нас чекають нові температурні рекорди, і танення льоду і снігу на острові Голок — це тільки квіточки.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button