Фото

Вимираючі папуги почали інтенсивно розмножуватися

Вимираючий вид нелітаючих папуг какапо несподівано отримав шанс на відродження. Всупереч невтішним тенденціям минулих років, в 2019 році в популяції цих птахів вилупилося рекордна кількість пташенят.

За повідомленнями новозеландського Департаменту охорони природи, шлюбний сезон у кінці минулого року виявився дуже вдалим. Перший малюк вилупився вже 30 січня, що є рекордно раннім терміном. Зараз здорових пташенят налічується вже понад 70. Деякі з них можуть не вижити, але для популяції 147 дорослих особин це буде відчутною надбавкою.

Вымирающие попугаи начали интенсивно размножаться

Вымирающие попугаи начали интенсивно размножаться

Вымирающие попугаи начали интенсивно размножаться

Вымирающие попугаи начали интенсивно размножаться

Какапо, або совині папуги, живуть у Новій Зеландії і до кінця XX століття практично вимерли — в 1999 році орнітологи відстежили всього 62 совиних папуг, включаючи шістьох пташенят. Основними загрозами для цього рідкісного птаха є вплив людини на їх середовище проживання, а також винищення інвазивними видами, як правило, здичавілими домашніми кішками.

Шлюбний сезон совиних папуг відбувається раз у два-чотири роки, коли починає плодоносити дакридіум кипарисовий — також ендемік Нової Зеландії. Наприкінці 2018 року врожай був дуже багатий і тривалий, так що у какапо було достатньо часу, щоб реалізувати всі шлюбні ігри і злучитися. За весь час спостережень та охорони цих птахів, такий великий приплід трапляється вперше.

Серед усіх пернатих какапо вважаються одним з найбільш древніх видів і найрозумніших, а також найбільшими з папуг. Це великі нелетючі птахи, що ведуть переважно нічний спосіб життя, дуже цікаві і легко приручаються. Для збереження виду орнітологам доводиться виходжувати кожного пташеня, часто замінюючи їм батьків, які не завжди кращим чином виконують свої обов’язки.

Кнопка «Наверх»