Відео

Віртуальна модель будинку банкіра з Помпеї (відео)

Шведські фахівці з Лундського університету створили віртуальну тривимірну модель будинку помпейского фінансиста Луція Цецилія Юкунда (Lucius Caecilius Iucundus), що жив у I ст. н. е.

Робота проводилася в рамках дослідження району Insula V1. Проект стартував за підтримки Шведського інституту в Римі в 2000 році.

854c003212b609092f3d42206a9f90ee

Сканування місцевості було проведено у 2011 – 2012 рр. До теперішнього моменту вчені представили тривимірні моделі розкопаних будівель. За словами учасників проекту, дослідження дозволить більше дізнатися про те, як жили люди в Помпеях до виверження Везувію.

Завдяки використанню сучасних технологій стало можливим в деталях і з високою точністю передати те, як виглядав будинок Луція Цецилія Юкунда 2 тисячі років тому.

https://player.vimeo.com/video/185534416

 

Крім цього вчені під час дослідження також виявили залишки підлоги 79 р. н. е. і фрагменти інших будівель, у тому числі таверни, пральні, пекарні та залишки кількох садів. В одному з садів археологи виявили, що під час виверження вулкана деякі крани, які перекривали воду для розташованого поруч басейну, були відкриті: вода ще надходила в нього, коли Помпеї покрив попіл.

В виявленій неподалік крамниці також були знайдені три прозорі скла, зроблені з кристалічного гіпсу і покладених один на одного.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button