Поради

Витік побутового газу, як визначити

Газ зробив побут людини простішим і комфортнішим. Але досить упустити момент — і звичний помічник перетворюється на грізного ворога. Правильна експлуатація газового обладнання, своєчасне виявлення й усунення неполадок запобіжить небезпечним наслідкам. Визначають витік газу кількома методами.

14-06-15-foto-600x450-1

1) По запаху

У побутовий газ для швидкого попередження аварійних ситуацій доданий спеціальний пахучий компонент — одорант. Поява характерного запаху в приміщенні є тривожним сигналом. Обов’язково навчіть дитину, якщо вона відчула запах газу, негайно повідомляти про це дорослим.
[ads2]

2) На слух

Газ, який знаходиться під тиском витікає сильним струменем з шиплячим звуком. Джерелом можуть служить не тільки пошкодження в газовій магістралі або місцях з’єднання з газовими приладами, але і залита конфорка.

3) На дотик

Проведіть рукою уздовж всіх доступних в приміщенні з’єднань газопроводу. Газ, який виходить, буде злегка холодити шкіру. Для більшої чутливості цю маніпуляцію роблять вологими руками.

4) За допомогою мильної емульсії

Спіньте мило в невеликій кількості води. Широким пензлем або невеликою губкою обмажте отриманим розчином газопровід, всі стики. У місці витоку з’являться мильні бульбашки.

5) Використання датчиків-газоаналізаторів

Контролери витоку побутового газу визначають рівень загазованості приміщення, звуковим сигналом повідомляють про нього. Датчики з клапаном не тільки відстежують вміст у повітрі небезпечної суміші, але і в аварійній ситуації автоматично перекривають газову магістраль. Монтаж приладів-детекторів проводять самостійно або за допомогою фахівця.

6) Загальні рекомендації

Визначати підозрілі ділянки краще кількома способами відразу, так як не завжди відсутність однієї з ознак говорить про повну справність. Наприклад, при слабкому тиску газ, що виходить з залитої конфорки, майже не чути. Якщо кухня і ванна добре провітрюються або у людини знижений нюх, краще використовувати метод обмилювания. Ніколи не шукайте джерело витікання за допомогою запаленого сірника, запальнички! Відчувши сильний специфічний запах, не вмикайте і не вимикайте світло, від’єднайте всі електроприлади від мережі.

Важливо! Яким би способом не була виявлена витік, алгоритм подальших дій завжди виглядає так:

  • негайно закрийте запірний кран газопроводу;
  • провітріть приміщення;
  • викличте газову службу.

7) Профілактика

Недопущення катастрофічних наслідків сприяє профілактика витоку:

  • Періодично перевіряйте герметичність стиків на вході/виході газових приладів.
  • Зверніть увагу на цілісність шланга, що з’єднує кухонну плиту з основним трубопроводом, газовим балоном.
  • Регулярно перевіряйте тягу внутрішньоквартирного і внутрішньобудинкового вентиляційних каналів димоходу. При необхідності очищайте.

Неповне згоряння побутового газу, коли замість рівного блакитного вогника конфорка засвічується жовтогарячим кольором, не менш небезпечно від витоку. Щоб не отруїтися токсичними продуктами неповного згоряння, частіше провітрюйте кімнати. Великі каструлі ставте на спеціальні конфорки з високими ребрами.

Сучасне газове обладнання стає інтелектуальнішим в плані різних ступенів захисту. Заради збереження свого і чужих життів, здоров’я, майна своєчасно оновлюйте і ремонтуйте прилади, що працюють на газі. У гонитві за економією ніколи не нехтуйте безпекою.

Натхнення: sovetclub.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button