Поради

Запах лінолеуму, як позбутися

Лінолеум після укладання на підлогу може деякий час «пахнути». При цьому концентрація речовин, що виділяються в повітря, є несуттєвою і не представляє загрози для здоров’я людини. Тим не менше, існують нескладні прийоми, здатні значно зменшити цей ефект.

14-06-15-foto-600x432-1

1) Натуральний лінолеум може мати запах лляної олії, який після закінчення двох-трьох тижнів повинен повністю вивітритися. У приміщеннях з підвищеною вологістю запах може протриматися трохи довше.

[ads2] 2) Лінолеум з полівінілхлориду після укладання також може виділяти запах, але не більше двох тижнів. Це відбувається за рахунок випаровування в повітря мікрочастинок ПВХ.

3) Відразу після покупки лінолеуму слід розкласти його лицьовою стороною вниз в добре провітрюваній кімнаті на кілька днів. Це також допоможе вирівняти полотно перед майбутнім укладанням.

4) Гарячі в кімнаті свічки (можна ароматичні) будуть сприяти знищенню (спалюванню) хімічних речовин, що виділяються в повітря.

5) Ретельно й неодноразово протріть підлогу і зрізи полотна лінолеуму підкисленою водою, додавши в неї оцет або оцтову кислоту. Можна використовувати лимонний розчин, змішавши сік одного лимона в трьох літрах води.

6) Також рекомендується помити підлоги дуже слабким розчином марганцівки або содовим розчином, розмішавши пів склянки соди у відрі води.

7) Часте провітрювання – простий, але дієвий прийом зменшення неприємного хімічного запаху.

8) Прискорити процес виділення запаху допоможе кварцування приміщення, після якого в обов’язковому порядку слід ретельно провітрити приміщення. Якщо немає кварцового апарату, можна скористатися звичайними нагрівальними приладами, наприклад, масляною батареєю.

9) Не рекомендується використовувати лінолеум на теплих підлогах. Справа в тому, що активність виділення в повітря хімічних частинок відбувається саме при нагріванні.

10) Встановлення очисника повітря в кімнаті, де розстелений новий лінолеум, може частково вирішити дану проблему.

11) Основним джерелом неприємного запаху є зріз полотна, тому, обробивши цю ділянку яким-небудь будівельним матеріалом (лаком, фарбою, емульсією), призначеним для внутрішньої обробки приміщень, можна значно зменшити.

12) Не слід стелити в житлових кімнатах (особливо в спальнях) лінолеум, призначений для використання у виробничих, комерційних приміщеннях.

Вибираючи лінолеум, слід орієнтуватися не тільки на його естетичні характеристики, важливо також звертати увагу на якість матеріалу, бренд, наявність міток на звороті рулону. Якісний лінолеум, виготовлений відомими виробниками у відповідності з усіма вимогами, повинен мати сертифікат безпеки, тобто бути абсолютно безпечний для здоров’я. Виділення сильного і неприємного запаху або аромату, що тримається більше одного місяця, повинно насторожити. В цьому випадку, можливо, доведеться подумати про заміну підлогового покриття.

Натхнення: sovetclub.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button