Наука

Ворони знають, що таке смерть

Вчені підтвердили, що ворони розуміють, що таке смерть, і бояться її. Щоб довести це, був поставлений дуже страшний експеримент.

Давно відомо, що ворони запам’ятовують обличчя людей, які їх ображали, і впізнають їх через роки. Цією властивістю воронячої пам’яті вчені вирішили скористатися, щоб з’ясувати, чи бояться ворони своїх мертвих.

Спочатку один з учасників експерименту «втерся в довіру» до воронячої зграї. Зоолог Кейлі Свіфт (Kaeli Swift) з Вашингтонського приносив воронам ласощі і намагався не лякати птахів.

А у другій частині експерименту на облюбоване воронами місце вийшов чоловік з мертвим вороном в руках. Він простояв так пів години, і весь цей час ворони, замість того, щоб пригощатися їжею, принесеної Свіфтом, збиралися разом і голосно каркали. Є кілька версій, що пояснюють таку поведінку, але основна полягає в тому, що птахи попереджають один одного про небезпеку.

Kaeli Swift
Ворони злякалися. Недивно

Ворон налякало видовище мертвого родича; але якби крім зоологів цю сцену спостерігали інші люди, вони злякалися ще сильніше, тому що людина з мертвим чорним птахом у руках носила на обличчі маску. Маска була покликана не дати воронам запам’ятати справжнє обличчя цієї людини (на всякий випадок: ворони, як ми пам’ятаємо, злопам’ятні). За словами вчених, маска була покликана надати обличчю «нейтральний вираз», однак для людини, яка бачила хоч один фільм жахів, вона явно виражає смертельну загрозу.

Ворони утрималися від частування і на наступний день, коли людина в масці повернулася без мертвого птаха. Це означає, що ворони розуміють, що таке смерть, і бояться її і всього, що з нею пов’язано. Подальші експерименти показали, що круків лякає тільки труп ворона; інших мертвих птахів, навіть більших розмірів, вони ігнорували.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button