Наука

Бактерії кишечника можуть провокувати судоми

У ході нового дослідження був знайдений зв’язок мікробів, що живуть в наших кишечниках, зі здоров’ям нашого мозку і нервової системи. Таким чином, з’явилися переконливі докази того, що рідкісне нейроваскулярне захворювання, зване кавернозною ангіомою, може бути викликане певним складом бактерій в нашому травному тракті.

Dr_Microbe / iStock / Getty Images

Кавернозні ангіоми (КА) — це розширення кровоносних судин, зокрема, в головному і спинному мозку. На щастя, це не зовсім поширене захворювання, що зустрічається лише у 0,2% людей.

Розширюючись в деяких областях нервової системи, судини можуть викликати судоми, які з часом збільшуються. У ряді випадків це може привести до слабкості в ногах або руках, проблем із зором або викликати погіршення пам’яті.

Щоб зрозуміти роль, яку відіграють бактерії при даному захворюванні, дослідники зібрали зразки фекалій більш ніж 100 людей з діагнозом КА. Проби були взяті у 250 здорових людей.

Генетичний аналіз зразків підтвердив взаємозв’язок між судинно-нервовим захворюванням і переважанням грамнегативних бактерій.

«Пацієнти з КА мали однаковий характерний мікробіом незалежно від кількості уражень», — говорить невролог Чиказького університету Іссан Авад.

Тобто, наявність в кишечнику великої кількості деяких видів бактерій провокує запальний процес в організмі, що підвищує ризик розвитку аномалій кровоносних судин в головному і спинному мозку.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button