Екологія

Шкідники, які вражають дерева, представляють руйнівну загрозу для 40 % лісів США

За даними нових досліджень, близько 40 % всіх лісів в США знаходиться під загрозою зникнення через шкідників. Це дуже небезпечне явище, оскільки ліси є найважливішим ресурсом у боротьбі зі зміною клімату.

Руйнівні для дерев шкідники вже вбили великі масиви лісу США, при цьому американський каштан був практично знищений грибковою хворобою, а в’яз був винищений голландською в’язовою хворобою. Близько 450 зарубіжних шкідників, які пошкоджують або харчуються деревами, з’явилися в лісах США у зв’язку зі зростанням міжнародної торгівлі і подорожей.

В опублікованому PNAS дослідженні 15-ти найбільш шкідливих перехресних локальних лісових шкідників було встановлено, що від щорічно вмираючих рослин викидається близько 6 млн тонн вуглецю. За оцінками дослідників, викид парникових газів в такому разі еквівалентний викидам від 4,6 млн автомобілів в рік.

Ситуація може погіршитися, оскільки поширення шкідників загрожує 40 % лісовій біомасі США. Такий сценарій матиме руйнівний вплив на ліси, сказав Сонглин Фей, експерт з питань лісового господарства та автор доповіді в Університеті Пердью.

«Це перетворює ліси зі сховищ вуглецю в джерело вуглецю. Кращий спосіб боротьби з цими шкідливими організмами — через інспекції і карантину, адже коли вони потрапляють в систему, їх важко зупинити. Для багатьох дерев це буде занадто пізно».

Загрози варіюються від бурильника до патогенів і організми, що живляться соком дерева. У деяких хворобах, таких як зараження дерев на Гаваях, навіть вчені розбираються погано.

Разом ці хвороби являють зростаючу загрозу для лісів США, які піддаються особливому навантаженню підвищення температури і зміни характеру опадів і лісових пожеж, особливо на заході країни, з-за глобального потепління.

За оцінками, на заході США вже 6 млрд мертвих дерев, і в даний час від хвороб, комах і лісових пожеж їх гине більше, ніж вирубується для отримання деревної продукції.

Вплив шкідливих організмів також помітний в міському середовищі. Дерева ясена в Чикаго були поїдені ясеневою смарагдовою вузкотілою златкою, міська влада у минулому році перетворили деякі з умираючих дерев у твори мистецтва.

Дерева вважаються безцінним ресурсом в уповільненні глобального опалення завдяки їх здатності поглинати і накопичувати парниковий газ.

Недавнє дослідження показало, що посадка більше трильйона дерев по всьому світу може усунути дві третини всіх викидів в атмосферу, потенційно зробивши її найбільшим і найбільш дешевим способом подолання кліматичної кризи.

Кнопка «Наверх»
Закрыть