Наука

Вся колекція сувоїв Мертвого моря виявилася сучасною підробкою

Вся колекція сувоїв Мертвого моря в Музеї Біблії у Вашингтоні виявилися підробкою. Про це заявили незалежні дослідники з компанії Art Fraud Insights.

Адміністрація музею Біблії у Вашингтоні заявила, що всі 16 фрагментів сувоїв Мертвого моря, які називали «одними з найважливіших археологічних відкриттів 20-го століття», виявилися сучасною підробкою. Такий висновок зробила компанія Art Fraud Insights.

Ці сувої виявили в 1940-х роках в печерах недалеко від Єрусалима. Раніше вважалося, що це залишки великих манускриптів, які прийшли в непридатність з природних причин, або через втручання людини.

У 2018 році в музеї заявили, що деякі частини сувоїв виявилися підробками. Адміністрація прибрала ці фрагменти з експозиції, а пізніше залучила фахівців з підробками Art Fraud Insights для дослідження решти частини своєї колекції.

Після детального огляду всіх зображень і результатів наукового аналізу виявилося, що жоден з текстових фрагментів колекції сувоїв Музею Біблії не є автентичним.

«Щобільше, кожен експонат володіє характеристиками, які дозволяють припустити, що це навмисна підробка, створена в XX столітті з метою імітації автентичних фрагментів сувоїв Мертвого моря», — заявили в компанії.

Компанія Art Fraud Insights опублікувала на своєму сайті докладний звіт про свій аналіз. Фрагменти в основному були написані на перероблених шматках стародавньої шкіри, покритої тваринним клеєм, що допомогло їм відповідати зовнішньому вигляду справжніх шматочків сувою.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»