Людина

1,2 млрд людей постраждають від теплового стресу до 2100 року

До 2100 року тепловий стрес від екстремальної спеки і вологості буде щорічно впливати на частини Землі, в яких проживають 1,2 мільярда людей. Ці дані дослідники отримали за допомогою комп’ютерного моделювання.

Дослідники пояснили, що підвищення температури підсилює вплив теплового стресу, який може завдати шкоди організму людини, сільському господарству, економіці й довкіллю. У більшості кліматичних досліджень, присвячених тепловому стресу, основна увага приділяється екстремальним температурним режимам, але не розглядається роль вологості, яка є ще одним ключовим фактором стресу.

«Коли ми розглядаємо ризики, пов’язані з потеплінням планети, ми повинні звертати особливу увагу на комбіновані екстремальні температури й вологість, які особливо небезпечні для здоров’я людини», — зазначив старший автор наукової роботи Роберт Копп, директор Ратгерського інституту наук про землю, океані і атмосфері.

Тепловий стрес викликаний нездатністю організму нормально охолоджуватися при потовиділенні. Температура тіла може швидко підвищуватися, це потенційно загрожує пошкодженням мозку або іншим життєво важливим органам. Згідно з даними Центрів з контролю і профілактики захворювань США, тепловий інсульт може вбити або призвести до постійної непрацездатності без екстреної медичної допомоги.

За прогнозами, при нинішніх моделях зміни клімату планета потеплішає на 1,5 градуса за Цельсієм. Це призведе до того, що 1,2 млрд осіб постраждають від теплового стресу до 2100 року.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button