Технології

Вуглекислий газ навчилися перетворювати в екологічно чисте паливо

Установка, розроблена Даляньським інститутом хімічної фізики (DICP) і Zhuhai Futian Energy Technology, гідрогенізує вуглекислий газ в екологічно чисте паливо, що може допомогти зменшити кількість вуглекислого газу в атмосфері.

carbon footprint symbol or concept, barefoot footprint made of lush green grass with text CO2

У своїй заяві DICP розповіли “що технологія, яка може вибірково виробляти вуглеводневе паливо з доданою вартістю і високою щільністю енергії, забезпечить новий шлях для просування чистої і низьковуглецевої революції в енергетиці”.

Технологія гідрогенізації діоксидом вуглецю для виробництва бензину була спочатку запропонована Сунь Цзянем з DICP, GE Qingjie і WEI Jian в статті 2017 року, опублікованій в журналі Nature Communications. У цьому методі використовуються металеві каталізатори для перетворення вуглекислого газу в біопаливо, менш шкідливе для навколишнього середовища.

Демонстраційний об’єкт був завершений в промисловому парку Цзоучен в 2020 році. У жовтні 2021 року він пройшов 72-годинні випробування на місці, організовані китайською Федерацією нафтової та хімічної промисловості (CPCIF). Під час них, він проводив конверсію діоксиду вуглецю і водню з ймовірністю успіху 95%, а також селективність по бензину з показником 85%.

Установка виробляла екологічно чистий бензин з октановим числом вище 90, що відповідає китайському національному стандарту VI, і, за словами вчених, споживала дуже мало електроенергії, оскільки перетворювала гази в паливо.

У січні дослідники Університету RMIT в Австралії оголосили, що розробили метод миттєвого перетворення CO2 в твердий вуглець. Хоча технологія уловлювання вуглецю дійсно може допомогти глобальним зусиллям по досягненню вуглецевої нейтральності, деякі вчені попереджають, що вона також може служити «небезпечним відволіканням», яке може затримати перехід від споживання викопного палива. Однак, нові технології, такі як пристрій гідрування діоксиду вуглецю DICP, можуть використовуватися в поєднанні з іншими технологіями уловлювання вуглецю для значного скорочення викидів вуглецю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button