Технології

Запропоновано реалістична модель ліфта до Місяця

Два астрономи з Кембриджського і Колумбійського університетів створили концепт повноцінного ліфта між Землею і Місяцем. Про це повідомляє Tech Crunch.

Запропонована технологія називається Spaceline. Головним нововведенням об’єкта може стати відмова від прив’язки конструкції до поверхні Землі безпосередньо.

Детальна технологія була описана ще в 70-х роках минулого століття. Однак зараз учені Зефір Пенуар і Емілі Сендфорд змогли дати фізико-математичний опис концепту. Вартість реалізації проєкту складе кілька мільярдів доларів.

Spaceline не буде являти собою звичайну ідею ліфта — прямої шахти між двома точками. Конструкція буде нагадувати пристрій для підйому людей з землі на борт вертольота.

Тонкий і міцний матеріал простягнеться майже на 362 000 км від місячної поверхні, але на безпечній відстані від Землі, щоб не стикатися з супутниками. Будь-якого охочого просто запустять на орбіту, корабель синхронізують з Spaceline, який підбере його. Живлення пристрою забезпечать сонячні батареї. «Ліфт» повинен проходити через точку Лагранжа між Місяцем і Землею, де пристрій не буде піддаватися фізичному впливу.

Про можливості реалізації проєкту Spaceline поки не йдеться. На найближчі роки у NASA та інших космічних агентств запланована робота над програмою Gateway, в рамках якої планується створення жилої навколомісячній станції для вивчення Місяця і далекого космосу.

Кнопка «Наверх»
Закрыть