Технології

Вуличні радари допоможуть врятувати пішоходів від аварій

Сьогодні у багатьох авто є радари для виявлення пішоходів, проте їх роботі можуть перешкодити різні перешкоди. Інженери розробили розташовані прямо на вулицях датчики, які здатні розв’язувати цю проблему.

Встежити за пішоходами, особливо в темний час доби, буває непросто. Нова система, розташована поблизу жвавих переходів, зможе попереджати машини про рухомих людей або навіть екстрено гальмувати.

Нова система виявлення пішоходів розробляється в рамках проєкту HORIS трьома відділеннями німецької дослідницької групи університету Фраунгофера. Технологія складається з підключених до інфраструктури радарів MIMO, які можуть бути встановлені в місцях з інтенсивним пішохідним рухом, таких як автобусні зупинки, зони поруч зі школами або багатолюдні пішохідні переходи.

Скануючи цільову область 100 разів на секунду, кожен датчик здатний спочатку ідентифікувати об’єкт як людину, а потім визначити швидкість його руху і напрямок, в якому він йде або біжить. Якщо радар визначає, що людина прямує до дороги на занадто великій швидкості, він генерує спеціальний сигнал.

Такий бездротовий сигнал буде вловлюватися системою зв’язку між транспортом і об’єктом інфраструктури (vehicle-to-infrastructure (V2I)) в найближчих автомобілях. У відповідь на це автомобілі можуть видавати звукове або візуальне попередження водієві, якщо він ризикує збити пішохода. Система, можливо, навіть автоматично активує гальма транспортних засобів.

Хоча технологія все ще знаходиться в стадії розробки, вчені вже продемонстрували її роботу на автобусній зупинці в кампусі технологічного університету Інгольштадта. Там система, що складається з двох радарів, змогла відстежувати до восьми осіб одночасно, визначаючи, чи рухається хто-небудь з них у бік дороги.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button