Головна / Технології / Вчені отримали паливо з повітря

Вчені отримали паливо з повітря

Здається, знайдена одна з найбільш екологічних технологій у світі: завод, який всмоктує вуглекислий газ прямо з повітря і робить з газу паливо, на якому можуть їздити машини.

Це реально існуючий проект, розроблений вченими з Гарварду і Carbon Engineering, компанії, заснованої Біллом Гейтсом.

У 2011 році експерти підрахували, що видалення метричної тонни вуглекислого газу з повітря буде коштувати близько 600 доларів. У новому процесі ця ціна знизиться до 94 доларів, і до того ж він покладається на вже існуючі промислові технології і пристрої.

В техніці задіяно три головні кроки: по-перше, повітря зовні всмоктується в заводський «контактор» і вступає в контакт з лужною рідиною. У результаті повітря перетворюється у водну рідину, що містить вуглекислий газ. На заводі вона проходить через ряд хімічних реакцій, які відокремлюють основу від кислоти, потім вуглекислий газ комбінується з воднем і перетворюється в рідке паливо, в тому числі в те, яке використовується в машинах і літаках.

Вчені вже протестували технологію на фабриці, і зараз шукають інвесторів для створення заводу промислового масштабу з виробництва палива. Якщо все буде вдало, то це може послужити рішенням для декарбонізації найбільш брудних галузей промисловості, начебто виробництва сталі, цементу, а також і авіаперельотів в далекій перспективі. Ну і отримання палива прямо з повітря теж не може не сприяти розвитку економіки.

Натхнення: www.popmech.ru