Поради

Вибираємо культиватор: важливі критерії

Культиватор — незамінний помічник для людей, які мають город та люблять працювати біля землі. Бо із цією мінімашиною можна легко обробити більші площі за менший час, до того ж зекономивши чимало зусиль. Сучасні виробники пропонують широкий асортимент культиваторів, які можуть виконувати найрізноманітніші завдання: від розпушування землі та підготовки ґрунту й до боротьби з бур’янами та посадки з одночасним внесенням добрив. Відтак, щоб мати максимум користі від покупки такої техніки, потрібно знати, за якими критеріями її вибирати.

Різновиди культиваторів та їхні особливості

Залежно від типу двигуна та способу живлення техніки, розрізняють 4 типи культиваторів:

  1. Електричні — живляться від мережі, легкі та зручні у використанні, проте характеризуються невеликою потужністю. Їх доцільно вибирати для праці на грядках та в теплицях.
  2. Дизельні — працюють на незначних обертах та підходить для тривалої роботи з оранки й розпушування землі.
  3. Бензинові — мобільні та потужні, залежно від інших характеристик можуть використовуватися на малих чи великих площах та для обробки різного типу ґрунтів.
  4. Акумуляторні — мобільні та легкі, зручні для застосування на невеликих ділянках.

Також пропонують іншу класифікацію. За нею розрізняють легкі, напівлегкі та важкі культиватори. Перші мають вагу не понад 15 кг і особливо популярні серед жінок. Ними легко працювати на грядках та доглядати за городиною без зайвих зусиль. Натомість важкі моделі виправдано купувати для використання на полях та великих ділянках, їхня потужність може досягати 6 к.с.

Інші важливі характеристики культиваторів

Вага і спосіб живлення — не єдині важливі критерії, на які потрібно звертати увагу під час купівлі культиватора. Також рекомендуємо оцінювати:

  1. Кількість швидкостей, щоб мати змогу налаштовувати свою техніку під конкретні завдання.
  2. Надійність редуктора, що прямо впливає на довговічність моделі.
  3. Потужність, що дає змогу обробити більшу площу та з кращим результатом за вищих показників.
  4. Комплектацію, а саме міцність фрези, наявність косарки, підгортала, плуга та ін. Її доцільно вибирати для кожного конкретного випадку, залежно від цілей, які ви перед собою ставите.
  5. Ціну та репутацію виробника.

Краще купувати техніку перевірених торгових марок. Як правило, досвідчені виробники пропонують техніку в різних цінових категоріях, тому знайти потрібну модель буде нескладно.

Якщо залишаються запитання чи сумніви щодо доцільності придбання культиватора, звертайтеся до менеджерів та уточнюйте всю потрібну інформацію. Але будьте певні: купуючи надійну техніку, яка суттєво полегшить процес роботи біля землі, ви дуже швидко відчуєте всі переваги такого придбання. І більше не захочете повертатися до того часу, коли все доводилося робити вручну з лопатою, сапою та граблями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button