Поради

Видалення та лікування кісти куприка

Що це за патологія

Кіста куприка – це патологічне утворення, при якому в області куприка формується епітеліальний канал. Його локалізація – під шкірою міжсідничної складки, над анальним отвором. Аномалія є результатом неправильного розвитку ембріона. У більшості людей її не існує, адже необхідність в ній відпала в результаті еволюційного розвитку. Але 5% українців стикаються з цією проблемою, яка потребує швидкого вирішення.

Чому формується аномалія

Кісту куприка також називають «волосяним гніздом» або «заднім пупком», тому що з цього місця у людини починає рости волосся. Розвиток утворення пов’язаний з тим, що в ембріона під час формування не повністю розсмоктується хвіст, як це відбувається у більшості ситуацій. Це може статись через низку несприятливих факторів, що загрожують вагітній жінці:

  • інфекційні хвороби;
  • отримання травм;
  • переохолодження організму.

Як проявляє себе хвороба

Кіста куприка може довгі роки ніяким чином не заважати нормальному життю людини. Але у певних ситуаціях спокійний перебіг хвороби переходить у гостру стадію. До абсцесу можуть призвести травми, часті переїзди, малорухливий спосіб життя. Гостра стадія характеризується наступними симптомами:

  • біль та припухлість в районі куприка;
  • набряк та почервоніння шкіри;
  • неприємні відчуття під час рухів;
  • підвищення температури тіла;
  • виділення гною.

Гостра симптоматика може зникнути, але при відсутності лікування вона повернеться знову за деякий час. Тому рекомендоване хірургічне втручання, яке позбавить людину неприємних відчуттів назавжди.

Що буде при ігноруванні хвороби

Людина може не звертати увагу на свербіж в районі куприка та списувати його на банальний прищ. Але з часом больові відчуття посилюються, а кіста може розростатись, поширюючись на інші тканини. Ходи можуть прорости у пряму кишку або зачепити репродуктивні органи. В цих випадках видалити їх буде набагато складніше. Тому варто звернутись до лікаря за перших ознак патології.

Як лікувати аномалію

При кісті куприка є недоцільною медикаментозна терапія, тому призначають операцію. Перед її проведенням необхідно виконати всі діагностичні обстеження, щоб оцінити розміри та локалізацію ходів. Хірург видаляє усі ходи кісти, щоб вона більше ніколи не дошкуляла людині. При цьому виключається можливість рецидиву, тканини не травмуються, на тілі не залишається шрамів. Для позбавлення від кісти куприка достатньо провести одноразове хірургічне втручання, щоб назавжди забути про неприємні симптоми та насолоджуватись повноцінним життям.

Джерело: сайт bilyak.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments