Здоров'я

Як швидко спалювати білий жир в тілі людини

У 2020 році вченим вдалося визначити спосіб спалювання білого жиру, який допоможе страждаючим від ожиріння і діабетикам впоратися з їх недугою.

Через малорухливий спосіб життя і достатку всіляких гастрономічних спокус багато хто з нас страждають від надмірної ваги. Жир, який накопичується навколо живота і стегон, – це так званий білий жир. По суті, він являє собою енергетичний резерв, який організм запасає про запас на випадок чорних днів.

Але це не єдиний тип жиру в людському тілі. Усередині кожного з нас міститься також бурий жир, який спалює накопичену енергію для виробництва тепла і підтримки температурного режиму. Цей процес має назву термогенез.

Вчені вже давно намагаються знайти універсальний спосіб перетворення білого жиру в бурий, що допомогло б позбутися від надлишок жирових відкладень. Це не тільки допоможе нам скинути зайві кілограми і виглядати привабливіше, але також дасть медикам шанс вилікувати ожиріння і безліч супутніх йому проблем (наприклад, діабет 2 типу), не вдаючись до хірургії і радикальних дієт. Нині в цьому напрямку вже були досягнуті певні успіхи – але мова йде про дослідження на мишах, в той час, як випробування на людях значних результатів не дали.

Але все може змінитися. У 2020 році дослідники з університетів Шербрука і Копенгагена з’ясували, в чому криється корінь проблеми. Вони стверджують, що під час проведення експериментів медики націлювалися в основному на бета3-адренорецептори (b3-AR), але у людей вони працюють погано. Замість цього слід приділити увагу їх “родичам”, b2-AR-саме вони стимулюють термогенез.

Оскільки мета тепер стала відома, вчені планують перейти від теорії до практики. Якщо їх дослідження пройдуть успішно, то одну з найважливіших проблем сучасного світу – надлишкову калорійність їжі – можна буде нівелювати препаратами нового покоління.

“Активація коричневого жиру спалює калорії, покращує чутливість до інсуліну і навіть впливає на регуляцію апетиту, — пояснила Камілла Шеле, автор дослідження. – Наші дані вказують на раніше невідомий ключ до розблокування цих функцій у людей, що потенційно може принести велику користь тим, хто страждає від ожиріння або діабету 2 типу».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments