Всесвіт

Виявилося, квантовий зв’язок в космосі реальний: можливо, землянам вже подають сигнал

Космічний простір настільки чистий, що рентгенівські фотони можуть переміщатися на сотні тисяч світлових років, не піддаючись декогеренції.

Команда фізиків зі школи фізики та астрономії Единбурзького університету використовувала математичні розрахунки, щоб показати, що в міжзоряному просторі можливе існування квантового зв’язку. У статті, опублікованій в журналі Physical Review D, вчені розповіли про хід дослідження, а також можливість того, що позаземні істоти намагаються зв’язатися з нами за допомогою таких сигналів.

Останні кілька років вчені вивчали можливість використання квантового зв’язку як високозахищеної форми передачі повідомлень. Попередні дослідження показали, що перехопити такі повідомлення практично неможливо. У новій роботі дослідники задалися питанням, чи можливі подібні типи зв’язку в міжзоряному просторі.

Щоб з’ясувати це, вони використовували математику, яка описує рух рентгенівських променів через середовище, наприклад, ті, які подорожують між зірками. Іншими словами, вони хотіли перевірити, чи зможуть їхні розрахунки показати ступінь декогеренції, яка може виникнути під час такої подорожі.

При використанні квантових комунікацій інженери стикаються з квантовими частинками, які втрачають деякі або всі свої унікальні характеристики при взаємодії з перешкодами на своєму шляху – насправді вони виявилися досить крихкими. Такі події відомі як декогеренція, і інженери, які працюють над створенням квантових мереж, намагаються подолати ці проблеми. Попередні дослідження показали, що простір між зірками досить чистий. Але чи достатньо цього для квантового зв’язку? Виявилося, що так.

Насправді космос настільки чистий, що рентгенівські фотони можуть переміщатися на сотні тисяч світлових років, не піддаючись декогеренції – і це включає гравітаційні перешкоди від астрофізичних тіл. При цьому, оптичний і мікрохвильовий діапазони будуть працювати однаково добре.

Оскільки квантовий зв’язок реальний по всій галактиці, інші розумні істоти в Чумацькому Шляху, можливо, вже намагаються спілкуватися з нами з його допомогою. Також вчені припустили, що квантова телепортація через міжзоряний простір також можлива в теорії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button