Земля

Знайдена величезна озонова діра

Вона небезпечна для 50% населення Землі і її видно цілий рік

Як і антарктична діра, та, що над тропіками з’явилася з 80-х років.

Цин-Бін Лу, професор Університету Ватерлоо в Канаді, виявив велику озонову діру в тропічному регіоні планети, яка може торкнутися 50% населення світу, йдеться в прес-релізі.

З 1980-х років у весняний сезон над Антарктидою регулярно спостерігається озонова діра. Вона з’явилася в результаті використання таких хімічних речовин, як хлорфторвуглеці (ХФУ), гідрохлорфторвуглеці (ГХФУ), чотирихлористий вуглець і метилхлороформ.

Минулого року Національна програма організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП) опублікувала звіт про те, що заборона на ці хімічні речовини допомагає відновити озоновий шар. Однак нове відкриття йде врозріз з даними вчених.

Виявилося, що озонова діра над тропіками в сім разів більше, ніж над Антарктидою, про яку екологи турбувалися всі ці роки. Ще гірше те, що діра існує з 1980-х років.

На відміну від антарктичної діри, яка з’являється навесні, діру над тропіками видно цілий рік. “Виснаження озонового шару може призвести до зростання рівня УФ-випромінювання на рівні Землі, що може збільшити ризик раку шкіри і катаракти у людей, а також послабити імунну систему людини, знизити продуктивність сільського господарства і негативно вплинути на чутливі водні організми і екосистеми» — пояснює вчений в прес-релізі.

В ході експерименту Цін-Бін Лу не використовував фотохімічні методи для оцінки озону, які зазвичай застосовують екологи. Однак висновки дослідження узгоджуються з моделлю, яка з’явилася ще 20 років тому. Крім того, в ході експерименту професор і його колеги з’ясували, що механізм утворення антарктичних і тропічних озонових дір ідентичний.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button