Всесвіт

Вчені: Під поверхнею Місяця можуть ховатися поклади дорогоцінних металів

Вчені вважають, що на Місяці може знаходитися велика кількість дорогоцінних металів. Всі ці незліченні ресурсні багатства, впевнені вони, можуть бути приховані глибоко під поверхнею природного супутника Землі.

Як показали дослідження зразків поверхні Місяця, в ґрунті супутника міститься досить велика кількість сірки. Цей хімічний елемент, стверджують науковці, має безпосередній зв’язок з сульфідом заліза, який точно присутній на супутнику і може свідчити про наявність в його надрах багатих покладів дорогоцінних металів. На користь цієї теорії, відзначають фахівці, свідчить і той факт, що Місяць утворився в результаті зіткнення величезного космічного об’єкта з Землею, що сталося близько 4,5 мільярда років тому. А знайдена у складі його ґрунту сірка може лише підтвердити, що у неї з планетою однакові геологічні характеристики. Це, вважають дослідники, може свідчити лише про те, що під поверхнею Місяця ховаються такі ж корисні копалини, що і в надрах Землі, від якої він відколовся. Імовірно, на супутнику можуть перебувати у великих кількостях паладій і платина.

Зрозуміло, вчені визнають, що на даний момент їх припущення носить лише теоретичний характер. Для того, щоб підтвердити цю гіпотезу знадобиться масштабна експедиція на супутник Землі, щоб здійснити забір зразків місячного ґрунту на значно більшій глибині. Не виключено, що взяти ці зразки вдасться вже в 2024 році, коли заплановано здійснення чергового польоту до Місяця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button